Petřínské podzemí

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Petřínské podzemí
Petřínské podzemí
lupa

Na Petřín. Na Petřín se můžete dostat lanovkou z Újezdu, nebo ze stanice Dejvické autobusem čísly 143, 217 nebo 149. Dojedete na zastávku Koleje Strahov a odtud pěšky kolem studentských kolejí na Petřín. Nebo můžete vyjít na kopec pěšky už z Újezdu. Nejlepší způsob jak se dostanete přímo k podzemí je, když pojedete lanovkou a vystoupíte na zastávce Nebozízek a dáte se cestou směrem k hradu. Půjdete kolem studánky Petřínky, Petřínských teras a pomníku Jaroslava Vrchlického. Nemusíte se obávat že byste sem netrefili. Je to dobře značené.

Za čím jedeme?

Do štol na těžku úhlí a čerpání vody. Můžete zde spatřit na vystavených fotografiích objekty Petřína, katakomby u Panny Marie Vítězné, podzemí Strahovského kláštera, štoly historického Hradního vodovodu a podzemí Pražského Hradu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovat a najíst se můžete v restauraci Nebozízek nebo v Petřínských terasách. Pokud vám ale stačí nějaké levnější a skromnější ubytování bez výhledu na Pražský hrad, můžete se ubytovat v Hostelu na Strahově, kde se také nachází restaurace - www.suz.cvut.cz.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám celé podzemí i okolí Petřína. Jedinou nevýhodou je sotva 10 °C v podzemí. Procházíte se zde sami, bez průvodce.

Ostatní informace

8. ročník výstavy je otevřen od 29.4.2012 každou sobotu, neděli a ve svátek od 11 hod. do 18 hod. až do konce října 2012. Internetová adresa: http://www.nautilus.cz/vystava.html

Vstupné je dobrovolné.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Petřínské podzemí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace