Pěšky na Velký Javorníka a zpět letět padákem

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Cestu na Velký Javorník můžeme zvolit z Veřovic nebo Frenštátu pod Radhoštěm.Z Veřovic je cesta mírnější a můžeme ji absolvovat i na kole. Je to častá vyjížďka pro horské cyklisty. Frenštátskou stranou naopak musíme pouze pěšky pro její strmý ráz. Do Veřovic i do Frenštátu se můžeme dopravit jak vlakem, tak autobusem nebo můžeme zaparkovat auto v části kopce, kde je možnost parkování.

Za čím jedeme?

Cesta se lehce vine nahoru, ke konci je trochu strmější a kamenitější. Můžeme volit různý terén a přijít tak na horu z více směrů. Na vrcholu hory je horská chata, kde si můžete dát dobrou kyselicu, kvasnicové pivo nebo opečenou klobásu. Turistů zde chodí velké množstvi a chata bývá často dost obsazená, ale máme možnost si sednout na lavice venku a kochat se krásnými výhledy. Na hoře je vysílač a také místo vhodné pro starty paraglaidistů a pro rogalisty. Při cestě dolů ( pokud si nepůjčíte padák,:-) ) se můžete vydat k prameni řeky Jičínky. Místo je zajímavé různými pyramidkami vytvořených z kamenů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Odpočinout si a zakončit výlet můžete ve Veřovicích v hospůdce U Američana. Ubytování najdete kdekoliv v obci Veřovice. Pokud sejdete na Frenštátskou stranu, pak je zde známý hotel Vlčina.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pěkná příroda, podél cesty protékající potok, výhledy z hory, sběr borůvek.

Ostatní informace

Všechny vstupy zadarmo, jen dobré boty.Pár korunek na občerstvení a peníze na vlak, záleží odkud jedete.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Veřovice
(vzdálenost od místa: 1.36 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pěšky na Velký Javorníka a zpět letět padákem

Vlčina?
08.07.2008 21:17

Anka
zdravím z Frenštátu p/R a jelikož jsem místní a znalá poměrů naprosto souhlasím, že na Velký Javorník je nádherný výlet a zvládnou ho pěšky do toho strmého kopce i děti ne zrovna zdatné tzv. "automobilové". Jednu výtku však mám a to je hotel Vlčina - ten je již asi 3 roky uzavřen. Ubytovat se můžete v autokempu ve Frenštátě kousek od aquaparku nebo v některém z mnoha hotelů a penzionů. Krásný den z Moravskoslezských Beskyd přeje Anka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace