Park Ressl v Mostě

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Značené cyklistické trasy v okolí Resslu
Značené cyklistické trasy v okolí Resslu
lupa

Na západní části města se nachází tři kopce, které jsou výraznou dominantou města. Nejseverněji se nachází nejznámější a nejvýraznější z nich a to Hněvín (399 m.n.m.), na jehož vrcholu se rozprostírá stejnojmenný hrádek s restaurací. Na jihozápad od Hněvína se nachází Široký vrch (386 m.n.m.), na němž se nachází hotel Širák.

Na jih od Širokého vrchu se nachází poměrně rozsáhlý park, který dosahuje nejvyššího bodu na tzv. Koňském vrchu (411 m.n.m.). Zmiňovaný park je známý pod jménem Ressl.

Za čím jedeme?

Park Ressl na mapě
Park Ressl na mapě
lupa

Na první pohled se park jeví poměrně nenápadně a je ve stínu mnohem známějšího Hněvína. Vystoupáme-li ovšem do horní části parku, přesvědčíme se, že jsme nestoupali marně. Na vrcholu se totiž nachází kouzelné jezírko, kolem kterého se nacházejí lavičky, což přímo vybízí ke zdržení se. Nedaleko se rovněž nachází restaurace, ve které si můžeme vybrat co nám hrdlo ráčí.

Trasy na Resslu
Trasy na Resslu
lupa

To ovšem není všechno. V parku se totiž nachází 4 značené cyklistické okruhy, které uspokojí jak rekreačního, tak i sportovně zdatného cyklistu. Nejkratší z okruhů měří pouhých 3,1 km a vede po nenáročných stezkách na vrcholu parku. Další dva okruhy jsou již o poznání náročnější, zejména svým výrazným převýšením. První z nich měří 7,7 km a jeho převýšení je 120 m. Další okruh měří 9 km a převýšení činí 124 m. Poslední okruh uspokojí i ty nejnáročnější cyklisty, vede i přes výše zmiňované kopce v okolí a svým převýšením unaví každého.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Na nejvyšším bodě parku se nachází restaurace Ressl, která nabízí širokou škálu různých jídel.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Park se sice nachází v Mostě, nicméně jako bychom ani v Mostě nebyly. Nejsou tu ani stopy po panelákovém přelidněném městě vybudovaném v době hluboké normalizace.

Ostatní informace

V okolí nejsou žádné zpoplatněné památky ani zpoplatněné atrakce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Most
(vzdálenost od místa: 1.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Park Ressl v Mostě

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace