Park na zámku Veltrusy

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Z dálnice na trase Liberec-Praha sjíždíme na 39. exitu na Mělník, odkud pak po I/16 směrem na Slaný. Asi po 13 km odbočujeme vlevo na II/608.

Za čím jedeme?

lupa

Barokní zámek Veltrusy je nenápadně vložen do krajinářského parku. Prohlídka interierů není možná, v době naší návštěvy zde probíhá výstava historických kočárů, proto nabídku nadšeně využíváme.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V areálu se nachází několik drobných pavilonů, proto doporučuji prostudovat si info panel, aby něco neuteklo :-) . Během procházky obdivujeme Dórský pavilon, takřka sousedící s Chrámem přátel zahrad a venkova. Mlýnský potok, oddělující oboru s daňky od cesty, je překlenut mnoha mostky. Mezi nejvýraznější asi patří Most ''Emissarius'' s fingou. Naproti procházíme rozvalinami Egyptského pavilonu. Opodál obhlížíme Sušárnu ovoce a Holandský selský domek. Dle ukazatele zjišťujeme, že o kus dál stojí Pavilon Marie Terezie.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vracíme se zpět k zámku, abychom si našli vhodné místo k pozorování zvěře v oboře. Naštěstí pro nás se zvířata pásla blízko ohrady, tak bylo možné nějaké kusy zdokumentovat....

Ostatní informace

Veškeré důležité informace na-http://www.zamek-veltrusy.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nelahozeves
(vzdálenost od místa: 1.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Park na zámku Veltrusy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace