Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Zimní Krkonoše
Zimní Krkonoše
lupa

Vypravili jsme se z našeho přechodného prázdninového bydliště v Kořenově na lyžovačku do Pasek a při té příležitosti jsme navštívili i památník zapadlých vlastenců v Pasekách. Z Kořenova jsme jeli autem do asi 8 km vzdálených Pasek. Ski areál je vidět zdálky a kdo chce navštívit i muzeum, musí pokračovat v cestě přes placená parkoviště pod sjezdovkami a asi po 200 metrech již uvidí kostel, vedle kterého se objekt památníku s infocentrem nachází.

Za čím jedeme?

Jako sběratel turistických známek jsem v první řadě chtěl navštívit památník a zakoupit zdejší turistickou známku. V muzeu je k vidění expozice, která ukazuje život místních obyvatel. A Paseky se mají čím pochlubit. Kdysi to bývala obec, ve které se úspěšně dařilo všem tradičním krkonošským řemeslům. Bývala zde i škola a místní divadelní spolek byl vyhlášený po širokém okolí. Vzešla odtud i světoznámá houslařská škola, které je věnovaná část expozice. Narodil se zde a na hřbitově hned vedle kostela u muzea je i pochován místní obrozenec Věnceslav Metelka, podle jehož zápisků o životě místních obyvatel napsal K. V. Rais román Zapadlí vlastenci. Po prohlídce muzea jsme si ještě moc pěkně užili lyžovačky na místních sjezdovkách, které jsou ideální pro sportovní vyžití celé rodiny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jelikož jsme v Pasekách strávili pouze odpoledne k občerstvení nám stačilo to co bylo dostupné u vleků ve skiareálu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Muzeum v Paskách je moc pěkné a člověk se dozví mnoho zajímavého o minulosti zdejší obce a jejího okolí. Lyžování zde je také skvělé. Jediné co bych vytknul je špatné značení cesty k památníku. Možná nějaké směrovky zde jsou a nebyly vidět jen díky sněhu, ale nám cestu museli poradit místní obyvatelé.

Ostatní informace

Muzeum: otevřeno celoročně kromě listopadu

9-12 a 13-16 hod.

Vstupné: 20 Kč,- , zlevněné 10 Kč,-.

Ski areál: provozní doba 8,30-16,00 hod. večerní lyžování 16,00-21,00

ceny jsou pohodové, stejné jako v blízkém okolí, více na www.skiregion.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rokytnice nad Jizerou
(vzdálenost od místa: 2.03 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace