Olomouc - Poděbrady

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Pro neznalé hned v úvodu musím vysvětlit, že vás nezvu do Poděbrad ve středních Čechách, kde se léčí srdce, tedy srdeční onemocnění, ale zvu vás na Poděbrady. Co se srdíčka týče, tak nejedna láska vzkvetla či byla dovršena právě tam. Tato "srdeční" záležitost je jediné spojení s oněmi lázněmi v Čechách. Jinak jde o štěrkopískové jezero v katastru Horka nad Moravou u Olomouce. Zvu vás na celodenní výlet spojený s koupáním a pokusím se představit novinky, které návštěvníky letos na Poděbradech čekají.

Za čím jedeme?

Po mnoho let Olomoučané mohli sledovat úpadek oblíbeného přírodního koupaliště. Pouze na paíře se objevovaly úvahy o znovuzrození restaurace, tolik oblíbeného venkovního posezení, úpravy a hlavně udržování čistoty pláží. Snad až letos to vypadá, že by mohlo dojít k rázné změně k lepšímu. Po různých pokus, kdy šlo hlavně o vybrání vstupného a řešení, co udělat s těmi, kteří tuty jenom prochází nebo projíždí na kole to konečně vypadá na obrat. Jak už to bývá, byly zde spory majitelů (jedním z nich CHKO Litovelské Pomoraví), koupališti ublížily i povodně roku 1997. Letos po dlouhé době restaurace na Poděbradech se probudila k životu jak bájný Ikarus a ve spolupráci s městem má areál opět ožít.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tak jak mnoví majitelé slibují, restaurace by měla být opět po celou sezonu na Poděbradech funkční. Dle plánů časem terasa bude sloužit jako zimní zahrada celoročně. Budeme držet palce, aby to vyšlo a návštěvníci Poděbrad nemuseli mít veškeré zásoby s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nelíbil se nám dlouhodobý nezájem zainteresovaných o Poděbrady. Chápu, že patří do katastru obce Horka nad Moravou, ale především je to Olomouc, pro které je to spádová rekreační oblast. Nápad DOMLUVIT se, byl jedinečný a mohl být i dříve.

Ostatní informace

Zatím se vstup k jezeru neplatí, ale to nemusí být konečná informace. De facto sezona ještě v plném proudu není i díky chleadnému a deštivému jaru a začátku léta 2010.

Na výlet vlakem

Je zajímavostí, že na jezera se dostanete i s ČD. Využijte zastávku Řepčín, kam jezdí místní lokálka z Hlavního nádraží OlomoucDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Olomouc - Poděbrady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace