Oldtimer festival Slavkov u Brna

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

27. června 2009 jsme navštívili Zámek ve Slavkově u Brna, kde se konal již 16. ročník Oldimer Festivalu.

Za čím jedeme?

lupa

Toto setkání historických vozidel patří co do počtu účastníků a vystavovatelů v jednom dni k jednomu z největších v Evropě. Poprvé se setkání uskutečnilo 25. června roku 1994 na zámecké zahradě v Holešově. Na zámku v Holešově se konal festival až do roku 2000. Od roku 2001 se festival každoročně koná na zámku ve Slavkově u Brna. Toto místo nabízí nejen vetší prostory, ale také lepší dopravní dostupnost.

lupa

Festival pořádá společnost AGM CZ s.r.o. společně se svými partnery. Účastní se ho kluby historických vozidel, muzea i jednotlivci. Na letošním 16. setkání bylo ke shlédnutí více než 600 historických vozidel z celého světa. Kromě účastníků z Evropské Unie se zde sešli i pravidelní účastnící z Anglie, Nového Zélandu i USA. Každoročně navštíví tuto akci přes 13 000 návštěvníků.

lupa

Během akce byl zajištěn také doprovodný program ve formě divácké soutěže elegance, hudebního vystoupení, modní přehlídky dobových klobouků. Koná se zde také burza náhradnch dílů a vozidel.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Během konání akce je v areálu zajištěno bohaté občerstvení. Na oběd můžete zajít také do některé z restaurací na náměstí nedaleko zámku. My jsme navštívili cukrárnu na náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

I když počasí nebylo zrovna příznivé, celá akce se nám líbila.

Ostatní informace

Plné vstupné je 150 Kč. Děti mají vstup zdarma.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Slavkov u Brna
(vzdálenost od místa: 1.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Oldtimer festival Slavkov u Brna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace