Okruh kolem Pece

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Pohled od hotelu na protější svahy
Pohled od hotelu na protější svahy
lupa

Krkonoše jsou jednou z oblíbených turistických destinací, kam míří lidé jak v zimě, tak v létě, za lyžováním i za pěší turistikou. My vyrazili do Krkonoš na začátku června, kdy zde ještě nejsou davy turistů, a prvním malým výletem, na který jsme se vypravili, byla procházka okolo Pece pod Sněžkou.

Studniční hora
Studniční hora
lupa

Vyrazili jsme z centra Pece po zelené turistické značce směrem na Richterovy boudy. Nejdříve nás čeká průchod Pecí po cestě lemované hotely a penziony - a pak už přicházíme k hranici II. zóny Krkonošského národního parku. Až na Richterovy boudy nás čeká v podstatě neustálé tu mírnější, tu prudší stoupání. Cesta vede po asfaltu - po této silnici se dá dostat nejen na Richterky, ale také dál na Výrovku, ovšem pouze pěšky nebo na kole.

Cesta na Richterky
Cesta na Richterky
lupa

U Richterovy boudy změníme značku - přejdeme na červenou, vedoucí do Obřího dolu a dále do Pece. Čeká nás pro změnu klesání, protože všechno to, co jsme právě vyšlápli, musíme zase sejít dolů. Cesta je o něco příjemnější, aspoň pro nás, kteří asfalt moc v oblibě nemáme. Vede totiž po vyšlapané lesní cestičce přerušované jen prohlubněmi pro odtok vody. Z trasy se otevírají krásné výhledy, a to jak na Sněžku, tak hlavně na svahy Studniční hory a na Velkou Studniční jámu.

Rozcestník na Richterkách
Rozcestník na Richterkách
lupa

Po cestičce sejdeme až do Modrého dolu. Odsud pokračujeme po lesní cestě - opět nás čeká asfalt. Kolem chaty Milíře jdeme dále k Obřímu dolu. Červená značka nevede přímo Obřím dolem, resp. jeho spodní částí, ale prochází na svahu nad silnicí a až později se k ní připojuje modrá značka, která vede z Pece Obřím dolem pod Sněžku.

Pak už je jen kousek k Relax parku a k centru Pece, kde náš výlet končí.

Za čím jedeme?

Cesta do Modrého dolu
Cesta do Modrého dolu
lupa

Jdeme se hlavně projít po horách, nadýchat se čerstvého vzduchu. Protože se jedná o krátký výlet, je ideální jako výlet první den, kdy jste v Krkonoších - příliš nevyčerpá, ale nabízí procházku krásnou přírodou a výhledy na majestátní krkonošské kopce. A také na poslední sněhové plotny na nich, pokud se do Krkonoš dostanete v době, kdy jsme tam byli my, tj. na začátku června.

Modrý důl a Sněžka
Modrý důl a Sněžka
lupa

Okolo Pece navíc vede řada dalších turistických stezek, na které je možné se napojit, případně cestu pozměnit. Z Richterek je možné se vrátit do Pece také po červené značce, ale opačným směrem než k Obřímu dolu - přes Zelený důl a Chaloupky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Dřevořezba u Milířů
Dřevořezba u Milířů
lupa

Prodloužený víkend jsme trávili v hotelu Děvín, kolem kterého zelená turistická značka rovněž vede - jedná se o poslední stavbu před začátkem II. zóny KRNAPu. Moc se nám v hotelu líbilo a můžeme ho případným zájemcům o ubytování víc než doporučit.

Konkrétně na tomto výletě je možností pro občerstvení několik. Jednou z nich jsou určitě Richterovy boudy, kde si můžete koupit i turistickou známku (tímto bych chtěla ochotnému mladíkovi z obsluhy poděkovat za horký jablečný mošt - mimochodem, mošt tam mají výborný). Další možností je chata Na výsluní v Modrém dole a pak chata Milíře po cestě do Obřího dolu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Náš prodloužený víkend byl bohužel provázen špatným počasím, které nás zahnalo zpět do hotelu při prvním pokusu o tenhle výlet. Naštěstí druhý pokus vyšel, takže jsme ho nakonec opravdu uskutečnili.

Ošklivé počasí ale bohatě vyvážily zážitky z výletu, ať už se jednalo o čekání na plíce po táhlém stoupání na Richterovy boudy nebo o nádherné výhledy na Studniční horu a na Sněžku.

Ostatní informace

Peníze nejsou na tenhle výlet potřeba, protože se jedná o obyčejnou procházku v lesích. Můžu ale doporučit návštěvu Relax parku v Peci - místní opičí dráha nebo bobová dráha potěší srdce nejednoho dítěte, ale i dospělého.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vrchlabí
(vzdálenost od místa: 11.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okruh kolem Pece

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace