Okolo Vlhoště

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

pískovcové bloky Vlhoště
pískovcové bloky Vlhoště
lupa

Naše putování začalo na křižovatce místní silnice Litice - Hvězda se zelenou TZ přímo pod kopcem Vlhošť.Je zde možnost parkování.Nejbližší zastávka VHD jsou Blíževedly na trati ČD 087.

skalní útvar Hlava
skalní útvar Hlava
lupa

Polní cestou s výhledy na pískovcové bloky Vlhoště pokračujeme k prvnímu rozcestníku s modrou TZ - Vlhošťský důl.Přejdeme na modrou a mírným stoupáním se dostáváme k prvnímu zajímavému místu - skalnímu průchodu.Projdeme až k prvnímu rozcestníku se žlutou TZ.Pokračujeme dále po modré (pozor na orientaci,v době naší návštěvy byla cesta špatně značena v místě těžby dřeva - pokračujte po šotolinové cestě po rovině).Přicházíme k druhému rozcestníku se žlutou.Zde přejdeme na žlutou TZ,která nás provede okolo celého vrcholu Vlhoště.Po dosti prudkém stoupání úbočím kopce se na hranici přírodní rezervace cesta narovná a my pokračujeme po vrstevnici východním,severním a západním úbočím Vlhoště.Pomocí serpentin a schodů sestoupíme k nám již známému rozcestníku Sedlo pod Vlhoštěm.Opustíme žlutou TZ a stejnou cestou se vrátíme na výchozí místo.Celý okruh i s přístupovou trasou je necelých 7 km dlouhý.

Za čím jedeme?

rozcestník zelené a modré TZ
rozcestník zelené a modré TZ
lupa

Vlhošť patří ještě k Českému Středohoří ale západní a jižní svah jako by se raději svými pískovcovými věžemi a bloky zařadil k nedalekému Kokořínsku.Zajímavá je také skladba lesa,která se skládá jak z borovin s podrostem borůvčí na jihozápadě přes smrkový les na jihovýchodním svahu po bučiny na severovýchodním svahu.Na okružní cestě okolo vrcholu se nám otevírají rozhledy do okolí - od Bezdězu,nedaleké Holanské rybníky,Českou Lípu,hřeben Lužických hor,známý Ronov až po typické Sedlo.

Další přírodní památkou je skalní průchod v pískovcovém bloku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou pouze s vlastních zásob.Nejbližší restaurace v Blíževedlech(necelé 4 km)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Průchod pískovcovým skalním blokem a výhledy při okružní cestě okolo vrcholu.

Ostatní informace

Bez vstupného.Výlet najdete na mapě KČT č.11 - České Středohoří - východDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Stvolínky
(vzdálenost od místa: 3.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolo Vlhoště

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace