Okolo Kolína,žádný kopec,jen rovina

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na túru okolím Kolína.Do Kolína se dostanete odkudkoliv vlakem.Od nádraží jdeme po žluté přes Radovesnice,Křečhoř,Kamhájek,Bedřichov,Novou Ves do Klavar,kde změníme barvu značky na zelenou a kolem Labe dojdeme do Kolína k nádraží.Trasa je 20 km dlouhá

Za čím jedeme?

Hospoda Křečhoř
Hospoda Křečhoř
lupa

Na trase je několik zajímavých míst.V Křečhoři je památník bitvy u Kolína,v Kamhájku je na konci vesnice rodný dům Gustava Frištenského,což byl nejslavnější zápasník všech dob/Je to nyní soukromá chalupa/.U Bedřicova je další bitevní památník a v Nové vsi je pěkný kostel.Když k tomu přidáme cestu kolem Labe do Kolína,je to oprqavdu parádní trasa.A to jsme to šli v zimě.Na jaře to musí být ještě lepší.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Sváču pro jistotu s sebou .V Radovesnicích a v Křečhoři jsou sice hospody,ale jen na pití a hermelín a utopence.V Nové vsi,je pěkná hospoda u kostela,kde se dá i dobře najíst .V Kolíně je nepřeberné množství možností na jídlo i na ubytování.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Krásně opravený památník v Křečhoři se nám moc líbil i v zimě,ale u Bedřichova už bohužel popustili uzdu fantazii sprejeři a památník zmalovali.V Nové Vsi,je pěkný kostel..No a když se k tomu přidá cesta kolem Labe a teplejší počasí,tak je túra dokonalá.

Ostatní informace

Do přírody se neplatí a k památníkům,je bohužel také volný přístup.

Na výlet vlakem

Do KOlína se dostanete vlakem z celé ČR.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Okolo Kolína,žádný kopec,jen rovina

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace