Okolo Karlových Varů-přes Tři kříže, rozhlednu a hvězdárnu

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

lupa

vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na bezva výlet v okolí Karlových Varů.Start i cíl trasy je u Vřídla, což je malá novodobá kolonáda.Dříve také Gagarinova. Na start se dostanete buď pěšky nebo autobusem od Tržnice s výstupem ve stanici Divadelní náměstí. Od Vřídla vede žlutá značka, po které jdeme směr Tři kříže. Půjdete kolem kostela s. Máří a pomalu budete stoupat vyhlídkovou cestou až na vyhlídku Tři Kříže. Odtud je opravdu krásný výhled na město. Po žluté půjdete dál a v lese uvidíte nedokončenou konečnou stanici nedokončené lanovky.Dále jdete po žluté značce k zavřené Goethově rozhledně . Je opravdu smutná. Dále pokračujete asfaltkou po žluté , společně s lázeňskou trasou č. 18 do obce Hůrky a dále lesem ke Hvězdárně Františka Krejčího. Odtud po žluté na rozcestí POd Vítkovým vrchem. Zde změníte barvu značky na modrou a vrátíte se po ní dop Varů na místo, kde jste vycházeli. Máte za sebou 11 kilometrů procházky krásnou přírodou s nádhernými výhledy.

Za čím jedeme?

Přžedevším jdete do přírody, ale také za krásami Karlových Varů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Jelikož se jedná o cca 3 hodinovou vycházku, stačí svačina do batohu. Ve Varech se dá dobře nakoupit.Na cestě je možno z rozc. Pod Vítkovým vrchem vyšlápnout na Vítkovu horu, kde je od 12 hodin otevřená restaurace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

především cesta krásnou přírodou jen na dostřel od města a krásné výhledy. Bohužel je na škodu zavřená Goethova rozhledna .

Ostatní informace

lupa

Peněz netřeba, vycházka přírodou i výhledy jsou zdarma.Jen na vstup do Hvězdárny budete potřebovat nějaký mrzký peníz. Nejaktuálnější program, otevírací dobu i vstupné najdete na www.astropatrola.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Doubí u Karlových Varů
(vzdálenost od místa: 1.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolo Karlových Varů-přes Tři kříže, rozhlednu a hvězdárnu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace