Okolo havlbrodských rybníků

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Dnes nás čeká čtrnáctikilometrová procházka kolem rybníků na sever od Havlíčkova Brodu. Začínáme i končíme na stejném místě, tudíž se dá výlet podniknout i jako celodenní okružní výlet spojený s návštěvou Havlíčkova Brodu a tamního muzea, případně v současných horkých dnech i koupaliště.

Začínáme na havlbrodském náměstí, odkud vyrazíme po zelené turistické značce na hráz prvního rybníka zvaného Hastrman. Odsud pak kolem rybníka Rantejch a Cihlářského rybníka stále proti proudu Cihlářského potoka k rybníku Hajdovci. Od něj pokračujeme kolem Pfafendorfského a Zádušního rybníka k vlkovské hájence a dále do vsi Knyk s jejím Knyckým rybníkem.

Z Knyku pak stále po zelené značce a po silnici na Rozňák, kde zelenou značku vyměníme za modrou. Z Rozňáku se vydáme do Pelestrovských lesů, projdeme kolem rybníků Drátovec II a Drátovec I na Drátovnu a odsud dále údolím potoka na rozcestí Rozkoš u Perknova, části Havlíčkova Brodu.

Odsud se pak po modré (vedoucí společně s červenou turistickou značkou) vracíme zpět na náměstí v Havlíčkově Brodě.

Za čím jedeme?

Jdeme především do přírody - pomalou procházkou kolem rybníků v okolí Havlíčkova Brodu. Ač se fakt, že je na Vysočině řada rybníků, může zdát dnes zvláštní (s rybníky máme přeci jen spojené především Třeboňsko), přesto zde najdete nějaký ten rybník takřka na každém potoce, na těch větších pak i několik rybníků naskládaných jako perličky na provázku.

Můžeme ale také spojit výlet do přírody s výletem za kulturou - v Havlíčkově Brodě můžeme navštívit místní muzeum umístěné v Havlíčkově domě, které je součástí muzea Vysočiny, nebo Galerii výtvarného umění.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V Knyku ani v Rozňáku není žádná možnost občerstvení, proto si sebou vezměte svačinu a dostatek tekutin. Najíst se je následně možné v Havlíčkově Brodě, na náměstí a v blízkém okolí najdete několik restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházka po přírodních krásách má vždy něco do sebe. Navíc se jedná o oblast, kde příliš turistů nepotkáte, pouze přímo v Havlíčkově Brodě, než projdete kolem Cihlářského rybníka, rodiny s dětmi, které se vydávají k havlbrodským rybníkům na víkendové procházky.

V letošním létě pozor na komáry a ovády - ti se kolem rybníků vyskytují poměrně hojně.

Ostatní informace

Kromě okresního muzea v Havlíčkově domě je možné v sobotu dopoledne navštívit také Štáflovu chalupu, ve které se dnes nachází antikvariát (v sobotu otevřeno od 9 do 12 hodin). Jedná se o pozdně středověkou chalupu, jejíž nejstarší část pochází z 16. století. Nachází se asi 200 metrů severně od hlavního havlbrodského náměstí a rozhodně stojí za návštěvu.Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Havlíčkův Brod
(vzdálenost od místa: 1.44 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolo havlbrodských rybníků

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace