Okolo Černé hory

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Černá hora
Černá hora
lupa

Předpověď počasí, která hlásila v dolinách inverze, zatímco na horách krásné a jasné počasí nás inspirovala k podzimnímu výletu do Krkonoš. Jako výchozí bod jsme si vybrali Janské Lázně, kde jsme zaparkovali a lanovkou jsme se nechali vyvézt na Černou horu.

Za čím jedeme?

Lanovkou na Černou horu
Lanovkou na Černou horu
lupa

Prvním naším zastavením na této túře byla rozhledna Panorama. Byla otevřena v roce 1998 a za pěkného počasí nabízí krásný kruhový výhled všemi směry. Nám byl bohužel výhled do údolí díky inverzi odepřen, ale výhled na druhou stranu směrem k horám, jimž dominovala Sněžka byl úžasný.

Po sestupu z rozhledny jsme se vydali ke Kiosku U staré lanovky a odtud jsme po žluté značce zamířili k hotelu Černá bouda. Odsud se nám opět otevřel krásný výhled směrem k Sněžce.

Rozhledna Panorama
Rozhledna Panorama
lupa

Dalším cílem byly Lučiny u Kolínské boudy, na které nás dovedla červená značka. Krásné podzimní počasí, sluníčko opírající se do hor, to byl ten správný důvod se zde zastavit, posedět a vychutnat si plnými doušky nádheru podzimu na horách.

Výhled z rozhledny
Výhled z rozhledny
lupa

Z Lučin jsme se potom vrátili na rozcestí Sedlo Pod Kolínskou boudou a po modré značce jsme se po úbočí Černé hory začali vracet zpět k Janským Lázním. Po cestě se nám ještě nabídlo několik výhledů do krajiny pod náma, ale díky inverzi byly tyto výhledy značně omezené.

Modrá značka nás provedla kolem Zrcadlovek, dále jsme přešli přes sjezdové tratě vedoucí z Černé hory, až jsme se ocitli přímo pod kabinkovou lanovkou na Černou horu.

Přímo pod ní jsme pak sešli zpět do Janských Lázní, kde byl po 12-ti ujitých kilometrech cíl našeho putování.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Výhled z rozhledny
Výhled z rozhledny
lupa

První občerstvení, ale jen na pití jsme udělali v Kiosku U staré lanovky, výbornou zelňačku za rozumnou cenu jsme si pak dali na Lučinách v horské chatě Krakonoš, v níž nebylo tolik lidí a i ceny byly daleko přijatelnější, než na nedaleké Kolínské boudě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásné výhledy na Krkonoše a jízda kabinkovou lanovkou na Černou horu, to byly dvě asi nejlepší věci na tomto výletě.

Výhled z rozhledny
Výhled z rozhledny
lupa

Jako negativum bych uvedl ceny (lanovka a ceny na Kolínské boudě), ale s tím člověk nic nenadělá a kdo se vypraví do Krkonoš musí počítat s tím, že si prostě připlatí, a nebo si na jídlo musí najít nějakou levnější chatu.

Ostatní informace

Lanovka Černohorský expres nás vyšla na 390,- Kč ( 2 dospělí+1 dítě), parkoviště v Janských Lázních zase tak drahé nebylo. Celodenní parkování za 60,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 6.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolo Černé hory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace