Okolím Vejprt

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Výlet po česko-německé hranici na hřebeni Krušných hor zakončený na rozhledně.

Za čím jedeme?

vyhlídka Vejprtská lavička
vyhlídka Vejprtská lavička
lupa

Z nádraží vycházím po modrém turistickém značení. Cesta stoupá okrajovou částí Vejprt k lesu, kterým dál pokračuje podél státní hranice do Černého Potoka. Kousek po žluté na hraniční přechod. Zde odbočují na modře značenou cestu, po které se vracím k Vejprtům. Široká lesní cesta kousek kopíruje státní hranici. Otevírají se hezké výhledy na německou část Krušných hor. Cesta přechází silnici a pokračuje dál lesem k chatce u dvou 20ti metrových skalních věží. Ty jsou často navštěvovány horolezci.

Odtud cesta schází do tichého a hlubokého údolí. Podél šumícího potoka jsem došel k výletnímu hostinci Brettmühle.

Bärenstein.
Bärenstein.
lupa

Kousek po silnici a lesní cestou do svahu ke starému vodnímu kanálu, který nyní přivádí vodu do malé vodní elektrárny. Příjemná cesta podél kanálu s několika odpočinkovými místy končí u dalšího výletního hostince.

Klínovec, Fichtelberg
Klínovec, Fichtelberg
lupa

Kousek lesem, přes hlavní silnici a po loukách k bývalému lomu na severní straně kopce Bärenstein. Odtud strmě stoupá pěšina na vyhlídku nazvanou Vejprtská lavička. Pěkné posezení nabízí nádherný půlkruhový výhled směrem na Vejprty, Bärenstein, přehradu a okolní vrcholky Krušných hor. Okružní cesta po vrcholu vede na další vyhlídku. Z té je výhled směrem na Annaberg - Buchholz. Z vyhlídky je to jen kousek k horskému hotelu s rozhlednou. Nádherný kruhový výhled na vrcholy Krušných hor, na Klínovec, Fichtelberg Jelení horu, Velký a Malý Špičák, Hirtstein, Scheibenberg a Pöhlberg, na městečka Vejprty a Bärenstein ležící pod rozhlednou.

Z vrcholu je to jen kousek na hraniční přechod Vejprty - Bärenstein.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení ve výletních hostincích a v horském hotelu na vrcholu Bärensteinu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Upravené a dobře značené cesty na německé straně s množstvím laviček a hezkými výhledy do okolí. Je to velký rozdíl oproti cestě na české straně.

Ostatní informace

Do Vejprt můžete jet vlakem po zajímavé 140 let staré krušnohorské trati z Chomutova do Vejprt s možností pokračovat dál do Chemnitz.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vejprty
(vzdálenost od místa: 0.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolím Vejprt

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace