Okolím Slavětína

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Výlet hezkou krajinou v blízkosti řeky Ohře a s mnoha památkami. Jedna z prvních jarních turistických akcí, kterou pořádá KČT Louny.

Za čím jedeme?

zámek v Pátku
zámek v Pátku
lupa

Vycházíme ze Slavětína, z obce která je 7 km západně od Loun. Ze začátku se jde po silnici přes Radonice nad Ohří do Pátku k baroknímu zámku ze 17. století. Opravený zámek s nádhernými stropními malbami, s výstavou obrazů akademické malířky Hany Štroblové, expozicí dějin obce a expozicí cestovatele Emila Holuba,který zde v dětství pobýval. Zámek byl mimořádně zpřístupněn.

lesní studánka
lesní studánka
lupa

Po prohlídce zámku jsme pokračovali po žluté turistické značce polní cestou do Stradonic do místní hospůdky. Kdo měl chuť tak si odskočil z trasy na hezkou rozhlednu Na Valech. Po občerstvení jsme pokračovali dál po naučné stezce Perucko. Příjemná cesta Debeřským údolím okolo staré štoly, rybníka , přírodní památky V Hlubokém až k opomíjené, ale velice krásné lesní studánce. Cesta vychází u penzionu Oldřichův dub odkud po silnici stoupáme k památnému Oldřichovu dubu a dál okolo pěkné radnice a Boženiny Studánky k zámku na Peruci. Zámek je z venku opravený, ale je stále nepřístupný. Po červené TZ nově vedenou trasou jsme sestoupili k bývalému mlýnu v Debeřském údolí, abychom pak vystoupali na protější svah do osady Debeř.

zámek v Peruci
zámek v Peruci
lupa

Cesta pokračuje přes pole do lesa, kterým se schází do Slavětína. V závěru cesty se otevírají hezké pohledy na kostel Svatého Jakuba a kapli Navštívení Panny Marie ve Slavětíně. Cesta končí v místní hospůdce u dobrého jídla a pití.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Dobré občerstvení v hospůdce ve Slavětíně a cestou v hospůdce Pod rozhlednou ve Stradonicích

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hezká krajina, nádherná lesní studánka

Ostatní informace

Rozhledna Na Valech je volně přístupná celý rok. Zámek V Pátku je přístupný pouze v sobotu a v neděli o prázdninách.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Slavětín nad Ohří
(vzdálenost od místa: 1.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolím Slavětína

24.02.2013 20:05
už jsem šel tenhle okruh 2x, je to fajn procházka i se psy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace