Okolím Jablůnkova - Dolní / Horní Lomná

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Dolní Lomná - Hotel Pod Akáty
Dolní Lomná - Hotel Pod Akáty
lupa

První jarní výlet směřoval do okolí Jablůnkova a vychozím místem byla vesnička Dolní Lomná. Autobus nás vyložil u hotelu Pod Akáty. Kousek jsme se vrátili k cukrárně kde jsme narazili na rozcestník. Tady byl v nadmořské výšce 455m náš start a odtud jsme se vydali po modré značce na Sedlo pod Malou Kykulou. Cesta vedla stále vzhůru do výšky 753m. V sedle jsme pokračovali po zelené značce na Kozubovou k turistické chatě a rozhledně - nejvyššímu bodu naší tůry - 940m. Půjčili jsme si na chatě klíče od rozhledny a vyšlapali jsme 61 schodů na vyhlídkovou plošinu. Rozhledna na Kozubové není moc vysoká a proto je výhled omezen jen do několika směrů, kde nejsou stromy. Dále jsme pokračovali po žluté značce k další turistické chatě Kamenitý. Cesta nebyla příliš náročná, vedla trochu z kopce, protože chata Kamenitý je v nadmořské výšce 810m. Cesta pokračovala po žluté, potom kousek po zelené značce do mírného kopce až jsme došli na Babí vrch který je ve výšce 918m. Z Babího vrchu jsme po červené značně mírně klesali k turistické chatě na Slavíči a potom stále z kopce dolů až na Lačnov. Poslední 2,5km jsme šli po žluté značce až do cíle k hotelu Salajka v Horní Lomné. Tady jsme chvilku poseděli a potom si nás vyzvednul autobus a jeli jsme domů.

Za čím jedeme?

Ranní kávička u autobusu
Ranní kávička u autobusu
lupa

Byl to první letošní výlet a tak jsme se chtěli protáhnout v pěkné přírodě, vylézt na rozhlednu, podívat se na okolní kopečky a využít pěkné počasí. Celý den bylo pěkně a až jsme k večeru dojeli domů, tak nás před Novým Jičínem přivítal déšť.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Dolní Lomná - Muzeum
Dolní Lomná - Muzeum
lupa

Cesta byla naplánovaná tak , aby bylo po cestě dostatek občerstvení. Nejdříve to byla chata Polana asi 2km po startu. Po 5km jsme došli na Turistickou chatu Kozubová, kde jsme si dali dobrou opékanou klobásu. Bylo pěkně a tak se vařilo a peklo venku před chatou. Po 7,5km byla další Turistická chata Kamenitý, kde bylo krásné posezení venku u kofoly a píva. Kdo ušel 10,5km od startu , tak došel na další Turistickou chatu na Slavíči, kde měli bohatý výběr všeho možného. V cíli - po 15,5km byl hotel Salajka,kde jsme odpočívali a popíjeli.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cestou jsem nasbíral 3 turistické známky ( z každé chaty ), rozhledna je velice zajímavá, protože je spojená s kaplí a celá tato stavba je kamenná - moc pěkné.

Ostatní informace

Když si chcete vylézt na rozhlednu, tak si musíte vyzvednout klíče v chatě Kozubová ve výčepu a taky vám zde zdarma zapůjčí dalekohled.Další informace

Hodnocení:
4286. místo
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bocanovice (Boconowice)
(vzdálenost od místa: 3.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolím Jablůnkova - Dolní / Horní Lomná

Ubytování
09.07.2011 22:27

Zajímalo by mne ubytování v této lokalitě. Děkuji.

Re: Ubytování
19.07.2011 22:41

Dana Kroupová

Dobrý den, pokud si najedete na www stránky Horní lomné, odklkáte si tam ubytování, je z čeho si vybrat.

Přeji mnoho šťastně ujitých kilometrů. Dana Kroupová

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace