Okolí Olomouce na In Line 3

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Mar.Údolí u restaurace
Mar.Údolí u restaurace
lupa

Jak už titulek napovídá opět a tentokrát už po třetí na brusle. Tentokrát jsem se byl projet z Velké Bystřice do Mariánského Údolí. Tentokrát na nás čeká 2,5 Km nově opravené cyklostezky s cca 2,0 m širokým asfaltem a asi 0,5 Km po rovněž nové dlážděné cestě. Pokud by se někomu chtělo nasadit brusle už ve Velké Bystřici u železniční zastávky, tak není problém, jen musí počítat s tím, že bude muset dávat pozor na chodce, cyklisty, auta a občas příčný práh přes cestu. A hlavně dát si pozor na železničním přejezdu. Pokud si to projedete už od zastávky tak si trasu prodloužíte asi o nějakých 700 až 800 metrů.

M.Údolí,dlážděná část cesty
M.Údolí,dlážděná část cesty
lupa

Oficiálně jsem zvolil začátek, právě až za již zmiňovaným železničním přejezdem ve Velké Bystřici, kde nás čeká cesta téměř po rovině proti proudu řeky Bystřice zhruba ve třetině cesty od dřevěného mostu přes Bystřici začíná chatová osada, proto tam je potřeba dávat pozor na občasný provoz aut chatařů, tento úsek je dlouhý asi 1 km. Pak pak nám pod bruslemi zmizí asfalt a nahradí jej dlážděná cesta, která je taky nová, takže bez problémů se po té dlažbě dá jezdit. Ale pozor na přejezd přes silnici III.třídy (Velká Bystřice-Mar.Údolí). Dále pak sjedeme z mírného sjezdu až k místní restauraci před továrnou Mora v Mariánském Údolí. Bohužel k nádraží v Mar.Údolí na bruslích nedojedete, protože na silnici jsou pořád kočičí hlavy. Pokud se rozhodnete jet obráceně od Mar.Údolí tak začátek bezpečně sjízdné cesty je u restaurace.

Za čím jedeme?

Mariánské Údolí, Chatová osada 01
Mariánské Údolí, Chatová osada 01
lupa

Ve Velké Bystřici lze spatřit místní pamětihodnosti např. zámek (nyní je zde hotel), radnici, ve městě se udržují při různých příležitostech lidové tradice s poměrně velkou účastí. V Mariánském Údolí (součást Hluboček) je továrna, ve které se vyrábí některé domácí spotřebiče. Další pamětihonosti, nebo lyžařský areál se nachází v nedalekých Hlubočkách.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možností kde se najíst je celkem dost, v Mar.Údolí na začátku/konci trasy je restaurace, nedaleko samoobsluha, ve Velké Bystřici je taky několik možností kde se dá najíst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jediné co se mi moc nelíbilo bylo počasí, protože jsem měl i dobrovolně nedobrovolnou sprchu.

Ostatní informace

Mariánské Údolí, Chatová osada 02
Mariánské Údolí, Chatová osada 02
lupa

Ve Velké Bystřici pokud nasadíte brusle tak si asi o 700-800 metrů prodloužíte trasu, ale musíte počítat s vetším provozem v bytové zástavbě a na konci na železničním přejezdu (je vybaven semafory).

Další kritické místo je přejezd přes silnici III.tř u Mariánského Údolí.

Na výlet vlakem

nejbližší žst:

ž.st. Hlubočky-Maránské Údolí, trať 310

ž. zast. Velká Bystřice-zastávka, trať 310

(ž. st. Velká Bystřice, trať 310)Další informace

neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Okolí Olomouce na In Line 3

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace