Okolí Olomouce na In Line 2

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

In Line stezka Hlušovice-Bohuňovice  (Bohuňovice)
In Line stezka Hlušovice-Bohuňovice (Bohuňovice)
lupa

Jak už samotný titulek napovídá opět nasadíme brusle, tentokrát se projedeme mezi Hlušovicemi a Bohuňovicemi po nově opravné (loni v létě) cyklostezce (č.6029). Brusle nasadíme až u mostu přes Trusovický potok (poblíž rybníka na konci novostaveb), kde na nás čeká 2,30Km dlouhá cesta po rovině proti proudu potoka, takže ji zvládnou i začátečníci. Asi ve třetině cesty je odpočívadlo a hned za ním zúžený dřevěný mostek, který se bez problémů přejede. Jen u Bohuňovic je potřeba dávat pozor, protože tam je nutné přejet silnici III.třídy a dále pokračujeme do Bohuňovic až k mostu nad železniční tratí. Tam bohužel svou cestu musíme ukončit, protože následuje asi 50-100 metrový úsek, který je na bruslích nesjízdný. Jinak by bylo možno pokračovat dále mezi domovní zástavbou, kde je ovšem nutné počítat i s provozem osobních aut.

Za čím jedeme?

Pokračovaní dalšího tipu na výlet na In Line bruslích po okolí Olomouce. Na této trase nenajdeme žádné významější památky, pouze drobné památky místního významu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení je v místních podnicích, spíše v Bohuňovicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

In Line stezka Hlušovice-Bohuňovice (za přejezdem silnice)
In Line stezka Hlušovice-Bohuňovice (za přejezdem silnice)
lupa

Slabým místem tohoto výletu je nedotatek parkovacích míst, protože zde není přímo parkoviště, proto je nutné zaparkovat auto, někde mimo zákaz. Další věcí co se mi moc nelíbilo je nedodělaný začátek,který by by mohl být už přímo v Hlušovicích, ale po dostavění novostaveb se to snad změní. Ale abych jen nekritizoval, tak taky musím říct, že není na té cyklostezce takový provoz například jako v Černovírském lese.

Ostatní informace

Při přejiždění silnice III.třidy u Bohuňovic je nutno dbát zvýšené pozornosti.

Na výlet vlakem

ž.st. Bohuňovice trať č. 290

ž.zast. Hlušovice trať č.290Další informace

neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Okolí Olomouce na In Line 2

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace