Okolí Dalešické přehrady

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Dalešická přehr.
Dalešická přehr.
lupa

Končili jsme týden dovolené na Uhersko Hradištsku a pokračovali jsme přes Brno a Rosice směr na Náměšť nad /Osl. do Kramolína na další týdenní kolařské zážitky na Českomoravskou vrchovinu.

Za čím jedeme?

Rozhledna Kramolín
Rozhledna Kramolín
lupa

Je zde mnoho značených cyklotras i místních klidných komunikací jak okolo přehrady Dalešice a Mohelno a turistické ztezky údolím řeky Oslavy,tak i směr na Náměšť nad/Osl. a Moravský Krumlov akorát je zde dosti kopcovitý terén.Po celém obvodu přehrad je dosti zřícenin hradů a přístupných na kole a na hrady v údolí Oslavy se dá vyjít jen pěšky ,tak jsme jeden den jeli autem do obce Senorady a pak šli po svých na Kraví horu a Levnov,Také jsme se stavěli na kole v Dalešickém pivovaru (z filmu Postřižiny)kde dobře vaří,je zde i zámek.Na přehradě jezdí výletní okružní loď.Moravský Krumlov nás trochu zklamal,neboť zámek je před rekonstrukcí a vše bylo zavřeno.Nad Kramolínem je i hezká kamenná rozhledna.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Moravský Krumlov
Moravský Krumlov
lupa

Byli jsme ubytováni v Kramolíně(nad hrází Dalešické přehrady) ve vojenském ubytovacím zařízení(pronajímají i pro nevojáky).Moc se nám tam líbilo.Byly to apartmány se zařízením i kuchyňkou a bez jídla.Na jídlo jsme někdy chodili do vesnice kde dobře vařili,nebo cestou na výletech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám zde pro hezkou přírodu a klid v ubytovacím zařízení.Na koupání v přehradě to ale není,neboť je dosti zelená od sinic a řas.

Ostatní informace

SmileDalší informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Náměšť nad Oslavou
(vzdálenost od místa: 8.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolí Dalešické přehrady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace