Od Tabulí na Čarták

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Sůkenická
Rozhledna Sůkenická
lupa

Tak jako každoročně při naší dovolené v Beskydech, jsme se opět vydali na túru po hřebenech Vsetínských vrchů. Vyjeli jsme autobusem z Karlovic z rozcestí Soláň k Tabulím, kde se již nachází hranice se Slovenskem. Je zde umístěn památník partyzánům z 2. světové války. Odtud jsme pokračovali již pěšky po červené turistické značce směrem na Rozhlednu Sůkenickou, kde je možné zakoupit turistickou známku č.465. Možné je také zvolit trasu z Bílé-Bumbálky, která je o více než polovinu kratší a kam vás vyveze cyklobus. Vyšplhali jsme nahoru na rozhlednu, syn trošku se sebezapřením, protože schody byly z kovových roštů. Výhled byl zrovna ten den ideální, na hřebenech Javorníků jsme zahlédli Kasárna a dobře byly vidět i kříže na Ztracenci. Dále jsme pokračovali na Třeštík - další turistická známka, č.47, a tady jsme zůstali na oběd. Můžu doporučit, obsluha velice příjemná a rychlá, jídlo taky dobré, ceny slušné. Po obědě jsme dále pokračovali na Vysokou, bohužel výhled odsud už není možný tak, jako před několika lety, okolní stromy jsou již příliš vysoké. Pokračovali jsme stále po červené směrem přes Polanu, Benešky a dále až na Čarták, cesta po hřebenech je velice příjemná, krásné výhledy do údolí na obě strany, žádné velké stoupání, tuto trasu bez problémů zvládl i můj 8-mi letý syn. Míjeli jsme odbočku na Soláň a na Čarták jsme dorazili něco po šesté, čas právě na večeři. V restauraci na Čartáku jsme také koupili další turistickou známku, č. 45. Od Soláně jsme v sedm odjeli busem zpět do Karlovic.

Za čím jedeme?

Jen tak na procházku přírodou, poznávat krásy Beskyd a Vsetínských vrchů....

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytováni jsme byli v restauraci U muzea ve Velkých Karlovicích, žádný velký komfort, sociálky společné na patře, ale jako výchozí bod pro pěší výlety ideální.

Oběd - restaurace Třeštík - příjemná obsluha, jídlo výborné, ceny slušné, doporučuju.

Večeře - restaurace Na Čartáku - taktéž doporučuju, jídlo na objednávku bylo hotové za necelou půlhodinku, dostupné byly i dětské porce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tuto trasu chodíme pokaždé, když do Karlovic jedeme, je to zkrátka naše oblíbená, stejně jako procházka po hřebenech Javorníků na opačné straně.

Ostatní informace

Výlet skoro zadarmo, platili jsme jen cenu vstupenky na rozhlednu Sůkenická, dítě 10 korun, dospělý 20.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Od Tabulí na Čarták

Restaurace na Čartáku
27.07.2013 00:40
Restaurace v penzionu Čarták patří k mým oblíbeným restauracím ,jenom jí mám trochu z ruky asi 450 km, jejich halušky nemají chybu. Honza
Re: Restaurace na Čartáku
12.09.2013 17:18
Ano, měli jsme taky halušky :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace