Od stop Járy Cimrmana k rozhledně Štěpánka

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Je vedro k padnutí, ale přesto se vydávám na procházku k Majáku Járy Cimrmana a k rozhledně Štěpánka. Od tanvaldského vlakového nádraží je to zhruba 5 km po zelené turistické stezce.

Hned v městské části Šumburk moje pouť na okamžik končí. Jsou zde vystavená historická auta a nějaký doprovodný program k výročí českého myslitele J. Cimrmana..

Za čím jedeme?

Ale už zase pokračuji v cestě, která vede prakticky jen do kopce. V tropech dost náročný výstup, ale do Příšovic, kde Cimrmanova rozhledna stojí, jiná cesta z Tanvaldu nevede.

Ve ski areálu "U čápa" se zrovna koná nějaká akce navazující na tu ze Šumburku. Dokonce jsem na okamžik zahlédla pana Zdeňka Svěráka. O možnost občerstvení tedy nouze není.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V historickém stavení si pořizuji něco k pití a jdu se podívat do muzea a na rozhlednu. Tady je mimochodem taky k dispozici stánek s občerstvením. Budova je z poloviny vrostlá do svahu a je obložena kamenem. Dřevěná rozhledna na ni plynule navazuje.

V Příšovicích se dá najít spousta ubytovacích zařízení s možností stravování. Hlavně v zimních měsících je zde doslova narváno.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V Muzeu Cimrmanovy doby mě dostává již známá přenosná turistická značka a "rohové koště"-viz foto.

lupa

Od areálu jsem si ještě vyběhla na nedalekou (2km) rozhlednu Štěpánka(také Hvězda), abych si pořídila několik fotek a turistickou známku. Opět nezklamali, už poněkolikáté po mém příchodu slyším- známku nemáme. Tak snad jindy sad

Ostatní informace

lupa

Muzeum Cimrmanovy doby: otevřeno denně 10:00-18:00 Dospělí 45 Kč, dítě od 6ti let 25 Kč (do 6ti let zdarma), senioři 35 Kč. Rodinné vstupné "2+1" je 105 Kč, "2+2" nebo "2+3" je 120 Kč. Vstupné zahrnuje prohlídku muzea a výstup na rozhlednu.

lupa

Rozhledna Štěpánka-otevřena celoročně duben-srpen (út-ne) 10:00-18:00; září-říjen (út-ne) 10:00-17:00; listopad-prosinec (víkendy) 10:00-17:00; 20.12. – 31.3. út-ne 10.00-16.00h Tradiční bývá Novoroční výstup na Štěpánku.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kořenov zastávka
(vzdálenost od místa: 2.25 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Od stop Járy Cimrmana k rozhledně Štěpánka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace