Obnovená předválečná turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Obnovený most na trase
Obnovený most na trase
lupa

Původně německý parkový okruh okolo skalních stěn a lesů pod obcí Branná se dočká již v letošním roce oživení. Místní podnikatelé ve spolupráci s odborem značkařů Klubu českých turistů (KČT) obnovují turistickou trasu pod Ptačí planinou v Branné. Trasa dlouhá zhruba 4 kilometry bude mít velkou výhodu – vyhýbá se hlavní silnici, takže si návštěvníci mohou vychutnat výhledy na okolí řeky Branné tak, jak jej znávali výletníci před na počátku 20. století.

Za čím jedeme?

Říčka Branná
Říčka Branná
lupa

Polovina plánované trasy se nachází na již zaniklé turistické značce (koncem 60. let 20. stol.), druhá polovina trasy vede podél řeky Branné k mostu a následně k Mariánskému prameni, kolem hradu Kolštejn na náměstí obce Branná, která je chráněnou památkovou zónou. Trasa již získala nový vzhled, došlo k vyčištění od náletu, úpravě cestiček a vrátila se také lávka přes říčku Branná. K vyznačení nového okruhu došlo k využití stávající zelené značené cesty od mostu pod nádražím v Branné, která vede nově okolo Mariánského pramene na náměstí a poté opět sestupuje do údolí k hájence Banjaluka. Návrat je možný po stávající žluté značce kolem železniční trati.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Trasa vede na náměstí k Restauraci Kolštejn. Ta se řadí mezi zařízení nesoucí značku JESENÍKY originální produkt®

Kromě dobrého jídla, zde můžete ochutnat originální produkt- pivo z místního pivovaru Kolštejn.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na trasu se turisté mohou dostat ze tří stran. Prvním nástupním místem je náměstí v Branné a před hřbitovem pokračovat kolem garáží do lesa. Další místo se nachází směrem u hájovny Banjaluka pod železničním viaduktem u dřevěné lávky nad říčkou Branná. Návštěvníci, kteří přijedou vlakem, uvítají třetí možný směr, a to od nádraží, odkud se mohou vydat k Mariánskému prameni, na náměstíčko Branná, kolem hřbitova k lesu a pod skalními útvary sestoupit k viaduktu, případně opačným směrem po silničce směrem na Banjaluka a před viaduktem odbočit vlevo přes les k náměstí.

Ostatní informace

Současně byla přeložena stávající Naučná stezka Pasák, značená symboly naučné stezky, od mostu pod nádražím na náměstí mimo hlavní silnici přes Mariánský pramen. Letos je již trasa upravená a označená. V následujících letech se počítá s vybavením mobiliářem a deseti zastaveními s informace o zajímavostech na trase.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Branná
(vzdálenost od místa: 0.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Obnovená předválečná turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace