Objevte Prdek

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Prdek
Prdek
lupa

Tam jedeme? Tentokrát se zastavíme na pár dnů na "Prdku" neboli chatě Na Perličku, necelé 2 km nad Pasekami nad Jizerou a vezmeme si s sebou běžky. Známější jistě bude název Skiareál Rejdice jen kousek od Kořenova. Chata je výhodně položená v polovině lyžařského svahu do Pasek nad Jizerou takže v poledne je tu dost rušno. Pokud budete mít štěstí, protrhne se oblačnost a uvidíte na část hřebene Krkonoš, dolů na údolí Jizery a do celého podhůří. Kouzelně to tu může být zvláště na podzim, když se vybarví smíšené lesy.

Za čím jedeme?

prší nebo sněží?
prší nebo sněží?
lupa

Jdeme sem za pěkně upravenými stopami, které začínají přímo u chaty. Lyžovat můžeme po Rejdické cestě nebo po Flamberce kolem Hromovky a Kapradníku, po které se dostaneme po 7 km až do Kořenova. Pokochat krajinou se můžeme na cca 3 km vzdálené rozhledně Štěpánka (958 mnm), tedy jen v případě že není mlha, která se dá krájet. Celý běžecký areál je pěkně vyznačen mapkami, okruhy můžete volit dle libosti a momentálních sil. Pro zdatnější lyžaře se dá sjet na Planýrku, která je už součástí Jizerské magistrály vedoucí přes celé Jizerky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

chalupy v sousedství mají své kouzlo
chalupy v sousedství mají své kouzlo
lupa

Ubytování na Prdku je opravdu stylové, stará roubená chalupa ná malé zrekonstruované pokojíky, do kterých se vejde i samostatné příslušenství. Pokud tu nejste zrovna na Silvestra a přes den se věnujete lyžování, budou vám tyto prostory stačit. Občerstvení se v okolí sjezdovek najde vždy dost, již v Příchovicích, kam dojedete autobusem, vás uvítá motorest. Pod rozhlednou Štěpánka je Turnovská chata a restaurace Hvězda, další možnosti jsou v Pasekách.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

smíšené lesy v okolí
smíšené lesy v okolí
lupa

Největší devizou tohoto místa jsou bezesporu výhledy a styl staré roubenky, což ocení hlavně romantici. Personál je příjemný, jen má někdy opravdu naspěch, chata je hodně oblíbená lyžaři všeho druhu.

Ostatní informace

rozhledna Štěpánka
rozhledna Štěpánka
lupa

Ubytování na Prdku stojí 350 Kč v době vánočních svátků, jinak 300 Kč/os/noc. Ceny hotovek jsou příznivé a to i v Kořenově. Od autobusu v Příchovicích je to pěšky 4 km přes kopec, z parkoviště Rejdice cca 2 km, k chatě s dětmi dojedete i autem.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
za sportem, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rokytnice nad Jizerou
(vzdálenost od místa: 3.87 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Objevte Prdek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace