O obci Újezdeček

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

O obci Újezdeček.

1.Obecní úřad na návsi v Újezdečku
1.Obecní úřad na návsi v Újezdečku
lupa

Obec Újezdeček měla v minulosti název Malý Újezd a byla známa v souvislosti s klášterem benediktinek v Teplicích. Až teprve v dochovaných pramenech se o něm píše v r. 1398, a sice v souvislosti rýzmburského pantví. V 18. století byla ves rozdělena na několik panství a od r. 1766 patřil Újezdeček již pod panství teplické, jež patřilo Clary – Aldringenům.

2.Náves v Újezdečku s památníkem
2.Náves v Újezdečku s památníkem
lupa

Ves to byla malá, žilo zde jen necelých 200 obyvatel, až teprve ve 2. polovině 19. století se počet obyvatel prudce navýšil, neboť se zde rozvinul průmysl hornický a sklářský. Vznikla zde řada hnědouhelných dolů a začala zde působit také sklárna na láhve a bižuterní sklo. Postupně se všechny podniky po nějaké době své činnosti pozavíraly.

3.Památník na návsi na oběťi světových válek
3.Památník na návsi na oběťi světových válek
lupa

Místo výsypek bylo zalesněno a jsou tu možnosti k vycházkám do přírody. Podle místních občanů tu právě v těch místech roste i mnoho hub. Jsou odtud nádherné výhledy na Krušné hory s vrchem Bouřňákem. Dají se odtud podnikat i výlety směrem ke Kamennému pahorku, kde se nachází jezero Barbora, známé místo k potápění a i k trávení krásné dovolené.

Z návsi, kde stojí památník obětem válek je vidět i neomylná hora Milešovka s trochu vzdálenější Kletečnou.

Nyní se obec neustále rozvíjí, má řadu nových rodinných domů a také nové bytové jednotky. Je napojena na městskou veřejnou dopravu Teplic.

Za čím jedeme?

Jdeme jednak za pozůstatky památek a taky za krásnou přírodou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Je tu možnost nasycení hladového žaludku ve třech restauracích..., ale protože my jsme si udělali jen takový krátký výlet, tak jsme se občerstvili z vlastních zásob.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

4.I odtud je vidět neomylná hora Milešovka s Kletečnou
4.I odtud je vidět neomylná hora Milešovka s Kletečnou
lupa

Protože jsem milovník památek, tak se mě nejvíce líbily pozůstatky starých statků, staré kamenné zdi na objektech a taky vstupní renovované brány. Ale jinak všude okolo je kouzelná příroda, která pohladí nejen oči, ale i srdíčko.

Ostatní informace

5.Jedna z ulic v Újezdečku
5.Jedna z ulic v Újezdečku
lupa

O cenách bohužel nemohu nic dodat, neboť najíst v restauraci jsme se nebyly a objekt na prohlídku, třeba jako muzeum a pod., kde se platí vstupné, tady není. Zato je zde zadarmo úžasné "koukání" do zeleně, Krušné hory se neomylně táhnou od Újezdečku dál směr Duchcov, Most, Chomutov, atd.......Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice zámecká zahrada
(vzdálenost od místa: 2.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu O obci Újezdeček

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace