NS Rytíře Jana Kryštofa Šice

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Pohled na divišovské Vrchy (532m.n.m)
Pohled na divišovské Vrchy (532m.n.m)
lupa

NS začíná v obci Divišov, končí v Českém Šternberku. Pokud nevlastníte auto, do Divišova se dostanete autobusem z Benešova či Vlašimi, do Českého Šternberku vede i železnice. Ovšem o víkendu je autobusové spojení velmi sporadické.

Za čím jedeme?

Jižní předsunutá bašta
Jižní předsunutá bašta
lupa

Na trase dlouhé necelých 7 km se seznámíme s historicky doloženou postavou rytíře Jana Kryštofa Šice, dozvíte se něco o Židech v obci Divišov, přírodě v okolí Divišova, myslivosti, zemědělství, rybářství a v neposledním řadě i o samotném hradu Český Šternberk. Pokud se vydáte na cestu z Divišova, tak až na počáteční stoupání celá trasa vede z kopce, takže se jedná o naprosto odpočinkovou trasu, kterou zvládnete bez problémů i s kočárkem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pohled z hradu na Sázavu
Pohled z hradu na Sázavu
lupa

Restaurační zařízení najdete jak v Divišově, tak v Českém Šternberku. Kdo má však rád ryby, určitě by se měl nabaštit v motorestu U rybiček, který se nachází asi v půlce NS. Kromě výborných ryb tam ale připravují i klasická jídla (včetně hotovek).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hrad Český Šternberk
Hrad Český Šternberk
lupa

Asi budete trošku zklamaní synagogou v Divišově. Sice si můžete koupit TZ č.1168, ale ze synagogy toho moc neuvidíte. Snad v budoucnu. Dostanete zde plánek NS. Možná Vás ani nepotěší, že stezka vede po mostě přes D1, ale je to dáno úhlem pohledu, naše děti by tam vydržely stát týden :)). Celkově je to příjemná vycházka v závěru s pomyslnou třešničkou na dortu - hradem Českým Šternberkem.

Ostatní informace

Hrad Český Šternberk
Hrad Český Šternberk
lupa

S autobusovým spojením zpět do výchozího místa možná budete mít problém (www.idos.cz), pak Vám nezbyde, než stezku absolvovat i v opačném směru. Případně, pokud se domluvíte 2 či více rodin, můžete jedno auto nechat na začátku, druhé na konci trasy.

Vstupné i ostatní turistické informace ohledně hradu najdete na www.hradceskysternberk.cz.

Otevírací doba divišovské synagogy není na netu uvedena, pouze tel číslo : 317 855 224.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Šternberk zastávka
(vzdálenost od místa: 2.98 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu NS Rytíře Jana Kryštofa Šice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace