Nový hrad u Kopřivné

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lupa

K romantické zřícenině rozlehlého gotického hradu Nový hrad u Kopřivné je možno dojít hned z několika směrů, protože se tu nalézá křižovatka turistických tras. Vede tudy cesta po zelené z Kopřivné k žst. v Bohdíkově, žlutá od žst. Raškov a modrá trasa z Hanušovic do Kopřivné, ale přes obec Lužná. Protože jsme motorizovaní, volíme modře značenou stezku z obce Lužná (z důvodu parkování). Je dost zarážející, že celý úsek jdeme z kopce, když beru v potaz fakt, že naším cílem je hrad. Malé stoupání na nás čeká až posledních 300m.

Za čím jedeme?

lupa

Jdeme se podívat na zříceninu hradu, jehož počátky se datují na počátek 14. století. Jsme příjemně překvapeni rozsáhlou rozlohou hradního areálu. Dodnes se dochovaly věže, brány i bašty a hradební obranné zdi, proto je celkem snadné utvořit si jakýs obrázek celkové podoby hradu v dobách své největší slávy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Malá svačinka byla uložená v baťůžku, myslím, že oprávněně, protože jsme během cesty "nepotkali" žádnou restauraci ani stánek s občerstvením. Ubytovaní jsme byli v kempu ve Velkých Losinách.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mám ráda zříceniny hradů jako takové. Tato ukryta v lese nabízí opravdu mnoho svědectví o velké rozloze areálu.

Ostatní informace

Zřícenina je volně přístupna.

http://www.novyhrad.cz/index.php?id=uvod.phpDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Raškov
(vzdálenost od místa: 0.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nový hrad u Kopřivné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace