Nová výstava panenek Barbie a Monster High v Galerii Dolls Land

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Galerie panenek Dolls Land
Galerie panenek Dolls Land
lupa

Galerie panenek Dolls Land se nachází v historickém domu v Rytířské ulici č. 6 na Praze 1. V případě, že uvidíte zavřený hlavní vchod, nelekejte se, stačí pouze zazvonit na zvonek vedle dveří s označením Dolls Land.

Metro: stanice Můstek a pak cca 100 m pěší chůze
Tramvaj:

zastávka Národní a pak cca 500 m pěší chůze

Za čím jedeme?

Výstava panenek a autíček v Praze

Galerie panenek Dolls Land
Galerie panenek Dolls Land
lupa

jozefina-dollsland

Patříte mezi milovníky krásných panenek? Sbíráte je nebo se pohledem na ně jenom rádi kocháte? Pokud ano, pak se určitě vydejte do nově otevřené Galerie DOLLSLAND v Praze.


Ve dvou sálech historického domu v Rytířské ulici č. 6 na vás ve 45 výstavních expozicích čeká přes 1.200 panenek Barbie a 3.000 jejich doplňků, 60 dopravních prostředků (kola, motorky, čtyřkolky, auta, limuzíny, letadla a karavany) pro Barbie a Kena. Součástí galerie je také sbírka 360 sběratelských Barbie s takovými skvosty, jako Barbie císařovna Josefína vyrobená v limitované edici 4.500 kusů pro celý svět. Její současná sběratelská hodnota dosahuje výše téměř 20 000 Kč. V galerii jsou k vidění i další sběratelské unikáty vyrobené v limitovaných celosvětových edicích od 3.550 do 10.000 kusů.

Expozice panenek Barbie
Expozice panenek Barbie
lupa

Mezi sběratelskými panenkami uvidíte známé postavy z řad hudebních i filmových hvězd Barbie jako Cher, Bond Girl, Marylin Monroe, Elvis Presley, Elizabeth Taylor nebo Shakira. Nechybí ani slavné a oblíbené dětské filmové postavy Barbie v podobě Shreka, Harry Pottera, Jacka Sparrowa a Angeliky z filmu Piráti z Karibiku a představitelů Twilight ságy.

Expozice panenek Barbie
Expozice panenek Barbie
lupa

Pro příznivce módních kolekcí je připravena sbírka Barbie Basics a Barbie inspirované slavnými módními návrháři jako jsou Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Gorgio Armani nebo Givenchy. Milovníkům silných strojů se bude určitě líbit kolekce Barbie a Kena ve stylu Harley Davidson a dvě věrné kopie motocyklů Harley Davidson v měřítku 1:6.

Vstup do Galerie DollsLand
Vstup do Galerie DollsLand
lupa

ferrari_barbie_1

Chloubou galerie je i nádherná kolekce Barbie Ferrari, doplněná modelem vozu Ferrari pro Barbie v měřítku 1:6. O tom, že Barbie není pouze „růžová princezna“ svědčí i kolekce Barbie Hard Rock a Barbie ve stylu Hippie a mnoho dalších.
Malí návštěvníci uvidí různé pokojíčky pro panenky, 3 patrový dům pro Barbie a Kena, Barbie loď, letadlo, autíčka Barbie a další zajímavosti. Kromě Barbie a Kena si zde našli své místo i postavičky slavných studentů ze školy Monster High.

Galerii panenek Dolls Land najdete v centru Prahy v Rytířské ulici č. 6 v blízkosti stanice metra Můstek. Expozice je zde otevřena celoročně od pondělí do neděle v čase od 10:00 do 18:00. Některé ze sběratelských panenek Barbie a panenek Monster High je možné v galerii i přímo zakoupit. Galerie je bez problémů přístupná pro maminky s kočárky i vozíčkáře. Pro malé návštěvníky je zde připraven dětský koutek, kde lze malovat, sledovat Barbie příběhy nebo si zadovádět na některé z hudebních podložek.

Už víte kam vyrazit s dětmi.
Těšíme se Vaši návštěvu v Galerii DOLLSLANd.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V těsné blízkosti Galerie Dolls Land můžete zavítat do restaurace Staré časy nebo zajít do Havelské jídelny, která je vzdálena cca 3 minuty chůze.

Při předložení vstupenky z Galerie DOLLSLAND, získáte 20% slevu na vstupné do Prvního soukromého Muzea LEGA, které se nachází cca 5 minut chůze od Galerie Dolls Land.

Rovněž všichni návštěvníci Muzea LEGA získají slevu 20% na vstupné do Galerie DOLLSLAND. První soukromé Muzeum LEGA naleznete cca 5 min chůze od Galerie DOLLSLAND
.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

  • Barbie jako Cher, Bond Girl, Marylin Monroe, Elvis, Elizabeth Taylor
  • 3 patrový dům pro Barbie a Kena
  • motocykly Harley Davidson pro Barbie a Kena v měřítku 1:6
  • Barbie jako císařovna Josefína, Marie Antoinetta, Alžběta I.

Ostatní informace

Ceník vstupného:

Základní vstupné: 150 Kč
Rodinné vstupné 2+2: 300 Kč
Zvýhodněné vstupné: 60 Kč
(studenti / důchodci /děti)
Skupinové vstupné: 80 Kč / osoba
(skupina nad 10 osob)
Děti do 3 let (s doprovodem): zdarma

ceník je platný od 1.2.2012Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nová výstava panenek Barbie a Monster High v Galerii Dolls Land

Jedním slovem úžasná
03.03.2012 15:41

Výstavu panenek Barbie jsem navštívila několikrát. Je to skutečný zážitek. Pokud se vám skutečně panenky líbi, tak tady je to pro všechny doslova ráj na zemi. Smile A taky výborný a ochotný personál! Všem mohu jen doporučit!

Jedním slovem úžasná
03.03.2012 15:43

Výstavu panenek Barbie jsem navštívila několikrát. Je to skutečný zážitek. Pokud se vám skutečně panenky líbi, tak tady je to pro všechny doslova ráj na zemi. Smile A taky výborný a ochotný personál! Všem mohu jen doporučit!

28.05.2012 18:28

eva

chci tam jít ale nemúžu škodasadcryingfootsad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace