Nová Ves - Hasištejn - Výsluní, Krušné Hory pěšky

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Rozcestník Nová Ves 755 m
Rozcestník Nová Ves 755 m
lupa

Příjezdové místo: Nová Ves (u Křimova) 13 km z Chomutova směrem na Chemnitz. Parkování auta je přímo v obci. Vlakem přijedeme do zastávky Nová Ves u Křimova.

Za čím jedeme?

Prunéřovský potok
Prunéřovský potok
lupa

V obci vyhledáme červenou turistickou značku a vydáme se po ní k vlakové zastávce. Od ní pokračujeme po modré značce směrem k Úbočí. Po 2 km dojdeme k penzionu Pod Celnou. Tady přejdeme silnici a jdeme kolem chat do údolí Prunéřovského potoka. V klesajícím údolí mineme několik skal, peřejí a kaskád. Asi po 1,5 hodině chůze dojdeme k rozcestníku se žlutou turistickou značkou , která nás později na zpáteční cestě od hradu Hasištejn dovede do města Výsluní. My se ale nejprve vydáme do kopce ke hradu Hasištejn. Na kopci v lese před hradem uvidíme obrannou věž, kterou si prohlédneme, a od ní sejdeme přes blízké parkoviště ke hradu Hasištejn (http://www.hasistejn.cz/). U pokladny zaplatíme symbolické vstupné a samostatně si prohlédneme zachovalou zříceninu hradu. Zvláště pěkný je výhled do okolí z kamenné věže. Po prohlídce hradu se vydáme zpět po žluté turistické značce do města Výsluní a dále k vlakové zastávce Výsluní (http://vlacek.own.cz/). Pokud jsme unaveni , můžeme vyčkat příjezdu vlaku na zastávce v lese nebo jdeme dále přes přejezd k rozcestníku s červenou turistickou značkou do Farského lesa. Odtud jdeme asi 4 km po asfaltové cestě směrem do Nové Vsi.

Celková délka výletu je 20 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Prunéřovský potok
Prunéřovský potok
lupa

Po trase je možné se občerstvit v penzionu Pod Celnou, na hradě Hasištejn nebo ve městě Výsluní. Ubytovat se lze dle vlastního výběru v okolí trasy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Údolí Prunéřovského potoka
Údolí Prunéřovského potoka
lupa

Údolí Prunéřovského potoka je při pěkném počasí nádherné. Prohlídka hradu a výhled z hradní věže je též velmi pěkný. Výhled do dáli z věže hradu ruší jen Prunéřovská elektrárna. Z chladících věží elektrárny stále stoupá pára a zahaluje daleký rozhled směrem na krajinu pod Krušnými Horami.

Ostatní informace

Rozcestník Úbočí
Rozcestník Úbočí
lupa

Trasa je vhodná i pro rodiny s většími dětmi. Trasu je možno zkrátit použitím autobusu z Výsluní (http://www.dpchj.cz/) nebo vlaku ze železniční zastávky Výsluní . Vlak jezdí pouze SO , NE a v některé svátky! Vstupné do hradu je pro dospělé 30,- Kč. Trasa v úseku Nová Ves – Úbočí není vhodná pro cyklisty!

Odkazy: http://trat137.unas.cz/ http://www.mesto-vysluni.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nová Ves u Křimova
(vzdálenost od místa: 0.25 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nová Ves - Hasištejn - Výsluní, Krušné Hory pěšky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace