Noční Vampýrská prohlídka hradu Lokte

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Historické, malebné městečko Loket, jehož dominantou je stejnojmenný hrad najdeme

v Karlovarském kraji nedaleko Sokolova. Z rychlostní silnice R6 odbočíme na exitu 136 a dále pokračujeme po silnici číslo 209 do Lokte, což jsou cca dva až tři kilometry, nebo pokud pojedeme od Sokolova tak je lépe použít exit 141 a po silnici třetí třídy přes Staré Sedlo se po šesti kilometrech objevíme též v Lokti. Pohodlně jde zaparkovat přímo na historickém náměstí odkud je na hrad kousek. Pozor přes den 8,00-18,00 je to placená zóna, ale poplatek je nevelký. Dá se přijet i vláčkem, kdy hlavně cesta od Bečova nad Teplou, přes Horní Slavkov je úžasnými údolími a krásnou přírodou.

Pěkná cesta je i na kole z Karlových Varů podél Ohře a Svatošských skal, nebo z druhé strany od Kynšperka nad Ohří. Téměř celá cesta je po nedávno otevřené cyklostezce, malebným údolím řeky Ohře. Je to necelých 30 kilometrů, krásnou přírodou a rád o této trase napíšu někdy jindy, protože stojí za to si jí projet, ale my pro tentokrát volili auto a to vzhledem k noční prohlídce.

Za čím jedeme?

vstupní brána
vstupní brána
lupa

V pátek 31.srpna se konala Vampýrská noční prohlídka hradu a my se o ní dozvěděli z internetových stránek hradu http://www.hradloket.cz/. Tentokrát jsme již cela cíleně hledali kulturní akce, na kterých vystupuje Viktor Braunreiter se svým pouličním divadlem, které nás minule tak nadchlo prohlídkou Horního Hradu. A ani tentokrát jsme rozhodně nebyli zklamáni. Pouze snad trochu pokulhávala organizace prodeje vstupenek, která asi měla začít vzhledem k množství návštěvníků dříve než půl hodiny před začátkem.

nádvoří
nádvoří
lupa

Představení začalo s asi 30 minutovým zpožděním nedaleko vstupní brány úvodním monologem Viktora Braunreitera a mezi výbuchy smíchu se postupně z různých koutů hradu k němu přidávali jeho herečtí kolegové. Příběh byl vystaven na klasické vampýrské zápletce a zápasu smrtelníků s upíry a nemrtvými. Velice půvabně působili osobitné vampýří sestřičky, hlavně jejich nejmladší, která zosobňovala strach hlavního hrdiny. Její úžasné líčení, herecký výraz po celou dobu vystoupení vyjadřoval úžasné emoce strachu a přesto působila velice půvabně ba nadpozemsky krásně, a ač pod zamračenou oblohou, připomínala vampýrskou princeznu v měsíčním světle.

most přes Ohři
most přes Ohři
lupa

Děj nás pak zavedl do různých míst hradu, na hlavní nádvoří, do rytířského sálu a do hodovní síně. V druhé části představení vše trochu narušil déšť, ale zase díky němu se diváci více rozptýlili a představení bylo doplněno nehostinnou atmosférou. Snad jediným trochu kazícím faktorem zážitku, byli trochu delší proluky při přesunu diváků. Úzké průchody a schodiště, přece jenom dav protáhli do velkého hada, ale taková maličkost se dá pochopit a proluky v krásných kulisách hradu šli vyplnit prohlídkou okolí, které by jinak většinou návštěvník ve spěchu prošel bez povšimnutí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst se lze v podhradí kde je několik restaurací, ale pouze před akcí, později už byl všude zavřeno, my jsme se tentokrát nikde nezastavovali, takže nemůžeme doporučit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zážitkem byl nezapomenutelný výkon Viktora Braunreitera, průvodce večera, a jeho hereckých kolegů. Velmi půvabná byla postavička v roli strachu, úžasná líčením, hereckým výrazem a projevem po celou dobu představení, stejně tak postava Igora a jeho mrtvé veverky. Škoda že jsme se nikde nedozvěděli jména těchto a ostatních hereckých kolegů Viktora Braunreitera. Jeho pouliční divadlo se stává legendou a tato nelehká herecká disciplína, která vyžaduje obrovský nadhled, pohotovost a talent pro práci s davem je jeho mistrovskou disciplínou. Velmi vtipné jsou jeho repliky, kterými dokáže utišit neukázněné diváky, kterých je bohužel stále dost a tím nemyslím neposedná, zvídavá, malá dítka.

Ostatní informace

Vstupné na akci – rodinné 340,- Kč, dospělí 110,- Kč děti a studenti 90,- Kč, příplatek za možnost focení 20,- Kč.

Stejné vstupné je běžné na prohlídky s průvodcem, bez průvodce: rodinné 290,- Kč, dospělí 95,- Kč děti a studenti 75,- Kč.

Hrad je přístupný denně duben říjen 9,00 – 16,30 hod, listopad – březen 9,00 – 15,30 hod.

Podrobné informace lze získat na stránkách www.hradloket.cz kde jsou informace i o všech kulturních akcí a o historii hradu.

V pokladně lze zakoupit turistickou známku Lokte číslo 101Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Loket
(vzdálenost od místa: 0.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Noční Vampýrská prohlídka hradu Lokte

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace