New Age – New Taste

Tipy na výlet, Slovácko
vinohrad; www.templarske-sklepy.cz
vinohrad; www.templarske-sklepy.cz
lupa

Dávná legenda o templářích praví, že právě jejich mapy pomohly španělským a portugalským mořeplavcům objevit nový svět. Templářské sklepy Čejkovice kráčí v tradici svých prapůvodních zakladatelů, a tak i v těchto dobách přináší nové objevy, nová odhalení, nové příchutě… nové zážitky pro nový věk – New Age.

New Age - Cabernet Cortis; www.templarske-sklepy.cz
New Age - Cabernet Cortis; www.templarske-sklepy.cz
lupa

New Age je nová, unikátní řada BIO vín, s níž Templářské sklepy přichází nyní na trh, a jejichž výjimečnost spočívá v jedinečnosti odrůd. Jedná se o vyšlechtěné odolné odrůdy obhospodařované bez používání chemických přípravků, průmyslových hnojiv, hormonů a umělých látek. Tato vína jsou krásná, plná, s výraznou a stabilní chutí. Hrozny dosahují zpravidla výrazné cukernatosti. Templáři představují interspecifické odrůdy (rezistentní vůči mrazu, beze sklonu ke sprchávání, odolné vůči padlí révovému, plísni révové a šedé) z řady New Age:

  • Cabernet Cortis, která je křížencem odrůd Cabernet Sauvignon a Solaris, dává tělnatá vína, bohatá na obsah barviv, extraktivní, aromatická, s vyšším obsahem taninů a výrazným aroma.
  • Hibernal vyšlechtěná křížením Seibelu­­ a Ryzlinku rýnského je typická zelenožlutou barvou, intenzivní vůní, je příjemně ovocitá, přitom kořenitá s plnou chutí.
  • Johanniter vznikla odrůd Ryzlink rýnský a Seyve Villard, reprezentuje vína s jemnými ovocnými tóny zeleného jablka a hrušky, plné chuti s výraznou kyselinou.
  • Saphira byla vytvořena křížením Arnsburger a Seyve Villard. Představuje vína plná, vysoké kvality, často se zbytkovým cukrem.
  • Solaris je křížencem odrůd Merzling s Gm 6493 (Severnyj x Muškát Ottonel); dává vína plná, vysoké kvality a s vysokým obsahem alkoholu, ve vyšších kvalitách je pak více ovocnější a květinové s velmi jemným muškátem.
New Age - Hibernal; www.templarske-sklepy.cz
New Age - Hibernal; www.templarske-sklepy.cz
lupa

Mgr. Lukáš Lukáš obchodní a marketingový ředitel družstva dodává: „Nejen tyto nové BIO vína bude možno ochutnat v neděli 1. září 2013 během Čejkovických bylinkových slavností v rámci prohlídky našich sklepů. Všechny proto srdečně zveme k návštěvě.“

Aktuální informace a tipy nejen z oblasti BIO vín lze sledovat na Facebooku nebo na stránkách www.templarske-sklepy.cz a www.templari.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čejč
(vzdálenost od místa: 4.39 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu New Age – New Taste

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace