Nejsevernější rozhledna v ČR - Rozhledna Tanečnice

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Tanečnice zjara
Rozhledna Tanečnice zjara
lupa

Děčínsko je oblast, na jejímž území se nachází nejsevernější bod v ČR. Proto nás nepřekvapí, že se na jeho území nachází i nejsevernější rozhledna v České republice, Rozhledna Tanečnice. Navíc Děčínsko jako takové je přímo v obležení různých rozhleden. Jmenujme např. Jedlovou, Dymník, Studenec, Děčínský Sněžník nebo třeba Velký Chlum.

Restaurace na vrcholu Tanečnice
Restaurace na vrcholu Tanečnice
lupa

Za výchozí místo na Tanečnici zvolíme železniční stanici Mikulášovice dolní nádraží, která se nachází na železničních tratích Rumburk - Dolní Poustevna (trať 083) a Rumburk - Mikulášovice dolní nádraží (trať 084). Od nádraží se vydáme po modré turistické značce, která nás již po několika málo stovkách metrů vyvede ze samotné obce. Vzhledem k tomu, že Mikulášovice jako takové se nachází v údolí Mikulášovického potoka a my budeme pomalinku stoupat vzhůru, bude se nám po velkou část našeho výletu nabízet pohled právě na toto městečko, resp. na opačný svah zmiňovaného údolí. Zhruba po 1 km odbočíme vpravo a budeme se pomalu přibližovat lesu, ba co více, blížit se bude i státní hranice s Německem.

Rozhledna Tanečnice
Rozhledna Tanečnice
lupa

Jakmile k ní dorazíme, odbočíme vlevo a poté následuje nejprudší stoupání celého výletu. Během 1 km budeme muset vystoupat zhruba 130 výškových metrů. Po jejich zdolání se před námi zjeví sytě červená a již od pohledu dobře udržovaná rozhledna, v jejíž blízkosti se nachází i dobrá restaurace.

Mikulášovice zjara
Mikulášovice zjara
lupa

Z rozhledny se můžeme vrátit buď stejnou cestou, popř. můžeme pokračovat dále po modré turistické značce až dorazíme zhruba po 3,5 km na železniční zastávku Mikulášovice střed, ležící na trati 084 (Rumburk - Mikulášovice dolní nádraží).

Za čím jedeme?

Cílem výletu je návštěva nejsevernější rozhledny v České Republice, která se nachází v nádherné přírodě nedaleko národního parku České Švýcarsko.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Přímo na vrcholu Tanečnice se nachází restaurace, která nabízí široký výběr různých pokrmů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Z rozhledny se nabízí nádherný výhled po okolních svazích Lužických hor a po Sasku.

Ostatní informace

Otevírací doba:

Ne - Čt - 10-17

Pá, So - 10-20

Vstupné:

10 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulášovice dolní nádraží
(vzdálenost od místa: 2.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nejsevernější rozhledna v ČR - Rozhledna Tanečnice

18.07.2012 15:21

Na rozhlednu se dá dojít ze všech tří železničních zastávek v Mikulášovicích (horní nádraží, střed a dolní nádraží). Já jsem tam šel ze středu a řeknu vám – zlatá střední cesta. Ale z ostatních dvou zastávek jsem to nešel. Takže nemohu posoudit.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace