Nejkrásnější rozhledna u nás – Děčínský Sněžník

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

rozhledna Děčínský Sněžník
rozhledna Děčínský Sněžník
lupa

Děčínský Sněžník se řadí mezi jednu z nejkrásnějších rozhleden u nás. Při vystoupání na vrchol rozhledny se vám naskytne pohled na Labské pískovce, České středohoří a Sasko.

rozhledna Děčínský Sněžník
rozhledna Děčínský Sněžník
lupa

Rozhledna Děčínský Sněžník se nachází na nejrozsáhlejší stolové hoře v Čechách. Řadí se mezi nejstarší stavby svého druhu na našem území. Původně stavba sloužila jen pro geografická měření

Za čím jedeme?

Jak se dostat na rozhlednu:

  1. trasa autem – zaparkovat na parkovišti v obci Sněžník (je zde placené parkoviště), poté se vydat po červené turistické značce až na vrchol. Kam dorazíme cca. po 2 km stoupání.
  2. trasa autobusem – autobus číslo 431 Děčín – Sněžník. Zastávka se nachází přímo v obci Sněžník, od zastávky se vydáte cca 0,5 po červené turistické značce, po které dorazíte až k odbočce na Sněžník. Dále budete pokračovat po červené značce cca 2 km až k rozhledně.
  3. od hlavního nádraží Děčín (červená turistická značka cca. 13 Km)– od hlavního nádraží v Děčíně vyrazíme směr Pastýřská stěna, poté co dorazíme k restauraci na Pastýřské stěně, vydáme se po lesní cestě stále rovně západním směrem k osadě Čechy. Sestoupíme na silnici v údolí osady Čechy, projdeme obec a oborou stoupáme po stezce vzhůru. Pokračujeme ke skále Koňská hlava, zde je vyhlídka a dále na Drážďanskou vyhlídku. Poslední úsek je strmé stoupání nad hlubokou propastí Děčínského Sněžníku. Podle této propasti se dostaneme na náhorní planinu Děčínského Sněžníku.
  4. z Jílového u Děčína (zelená turistická značka 5,5 km) – tuto trasu doporučuji, není nijak náročná a celá trasa vede nádhernou přírodou. Do Jílového se dostanete autobusem číslo 445 Děčín – Chlumec. Vystoupíte na zastávce Jílové náměstí a odtud se vydáte po zelené turistické značce vzhůru. Cesta vede z Jílovského údolí po silnici směrem na Sněžník. Tento úsek vede zkratkami po lesních cestách, které křižují silnici.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se dá v občerstvení, které se nachází přímo u rozhledny. Nebo se můžete občerstvit v obci Sněžník kde se nachází několik restaurací a hotelů kde je možno se nejen občerstvit, ale i ubytovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhled z rozhledny byl naprosto okouzlující. Návštěvu rozhledny jsme spojili i s návštěvou nedalekého Vlčího jezírka toto místo je ideální k odpolednímu relaxu nebo romantickému pikniku (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/romantika-u-vlciho-jezirka.html)

Ostatní informace

Rozhledna je otevřena od dubna do října: Po – Pá – 10 – 17 hod

So – Ne – 09 – 17 hod

S ohledem na klimatické podmínky bývá otevřena i v období listopad až březen:

Po – Pá – 11 – 17 hod

So – Ne – 10 – 17 hod

Vstupné:

dospělí………………………30 Kč

děti, studující, důchodci…… 15 Kč

Vstupné na rozhlednu se platí v bufetu u věže, kde obdržíte i klíč od rozhledny.Další informace

Hodnocení:
1195. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
16 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Martiněves u Děčína
(vzdálenost od místa: 4.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nejkrásnější rozhledna u nás – Děčínský Sněžník

18.07.2012 15:14
Nejkrásnější rozhledna u nás je Štěpánka a hned potom Jedlová.
Dopravní spojení
18.07.2012 15:16

Do Jílového u Děčína už vlak bohužel nejezdí. Proto je nejlepší jet vlakem na děčínské hlavní nádraží a potom autobusem směr Sněžník. Od restaurace Hraničář (název zastávky) a hospody Hřebenová bouda to je okolo Drážďanské vyhlídky 2 kilometrů.

24.02.2013 20:43
majestátná věž

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace