Návštěva u boha Radegasta - květen 2013

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Od lanovky na Pustevnách jdeme po modré turistické značce , která patří k nejfrekventovanějším v Beskydech, takže se nikomu nemůže stát, že by se minul z trasy :) . Kocháme se výhledy z Cyrilky a také z jedné ze sjezdovek směrem na Frenštát a Ostravsko.

Pak zvolna sestoupáme k pískovcové soše Radegasta. Jedná se o kopii původní sochy, originál díla sochaře Albína Poláška je umístěn na radnici ve Frenštátě.

Za čím jedeme?

lupa

Za mírného stoupání dojdeme k hotelu Radegast, kde se nám naskýtají výhledy zase na jižní stranu. Od hotelu už je to jen malý kus k vrcholu Radhoště v nadmořské výšce 1129 m. Na vrcholu navštívíme kapli z roku 1898 zasvěcenou Cyrilu a Metoději.

lupa

Z Radhoště pokračujeme dál po modré značce. Sestupujeme dost prudce po okraji louky a pak lesem až k rozcestí pod Černou horou. Od rozcestníku pořád pokračujeme po modré a čeká nás ještě 678m vysoký vrcholek Kání. Pak už prudce klesáme po kamenité cestě až k louce, kde zamíříme vpravo k silnici v sedle Pindula.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Oběd jsme si dali na Radhošti v hotelu Radegast.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výlet nám pokazilo jen vrtkavé počasísad. Cestou z Radhoště nás chytla průtrž mračen a tu největší bouřku jsme přečkali v turistickém přístřešku kousek od Černé hory.

Ostatní informaceDalší informace

neumístěno
Druh:
na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Frenštát pod Radhoštěm
(vzdálenost od místa: 6.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Návštěva u boha Radegasta - květen 2013

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace