Návštěva hradů a zámků Libereckého kraje

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Jednou z mých nejoblíbenějších činností jsou návštěvy českých hradů a zámků. Jedná se o překrásné stavby často s velice zajímavou historií. Každoročně navštívím až dvacet hradů a zámků. Abych byl upřímný, na některé z nich jsem zavítal dokonce už dvakrát. Velice krásné hrady i zámky jsem si prohlédl v Libereckém kraji, kde jsem v loňském roce trávil svou dovolenou.

Za čím jedeme?

V okolí Liberce se nachází několik hradů a zámků, které jistě stojí za návštěvu. Hned v centru města, kousek od mého ubytování Liberec, jsem navštívil Liberecký zámek, který byl vybudován v renesančním slohu. Za zmínku jistě stojí i zdejší vzácná renesanční kaple ze 17. století, jež mě doslova uchvátila.

Velké množství hradů a zámků najdeme zejména kolem Turnova. Celkem se zde rozprostírá osm přístupných hradů a zámků. Navštívit všechny bohužel nebyl čas, stihl jsem si prohlédnout čtyři z nich.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Sehnali jsme si levné ubytování Liberec.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejblíže při cestě z Liberce byl zámek Sychrov, který mě velice oslovil. Tento zámek patří mezi nejnavštěvovanější v regionu. Navštívit ho lze v průběhu celého roku. Následovala návštěva turnovského zámku Hrubý Rohozec, jenž je dominantou a nejstarší stavební památkou celého Turnovska.

Poslední hrad a zámek, který jsem během své návštěvy Libereckého kraje zhlédl, jsem si nechal na další den. Mezitím jsem strávil poklidnou noc ve svém ubytování Liberec, kde jsem načerpával síly.

V ranních hodinách jsem zavítal na překrásný hrad Valdštejn, nejstarší hrad Českého ráje, který leží na západním okraji hruboskalského skalního města. Nejradši bych prohlídku tohoto hradu absolvoval ještě jednou, nicméně nezbýval čas, měl jsem v plánu navštívit poslední zámek, kterým byl renesanční zámek Hrubá Skála, jenž byl postaven na pískovcových skalách místo středověkého hradu ze 14. století.

Ostatní informace

Viz weby jednodlivých zámků. Ceny jsou dostupné i rodinám s dětmi.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sychrov
(vzdálenost od místa: 0.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Návštěva hradů a zámků Libereckého kraje

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace