NAUČNOU STEZKOU KOLEM HOSTIVICKÝCH RYBNÍKŮ

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na příjemnou procházku kolem třech rybníků, které jsou součástí soustavy Hostivické rybníky. Vede kolem nich naučná stezka. Na její počátek se dostanete autobusem č.306 od metra Zličín s výstupem ve stanici Sportovců. Od zastávky uvidíte řadu topolů na břehu rybníka. Na jeho hrázi začíná NS. Můžete se na počátek trasy dopravit i vlakem z nádraží Praha-Zličín, které se paradoxně nachází v Řepích na konečné tramvají č.9,10. Vlakem dojedete do zastávky Hostivice-Litovice. Od vlaku dojdete do obce Hostivice po silnici. Až uvidíte vlevo řadu topolů, jste na místě počátku NS. Konec trasy i NS je u stanice autobusu č.100347 60 , který jede k metru Zličín. Aktuální jízdní řád si ověřte na IDOSu.

Za čím jedeme?

lupa

Naučná stezka seznamuje s historií, flórou a faunou rybniční soustavy chráněné jako přírodní památka Hostivické rybníky, která se nachází těsně za západní hranicí Prahy. Trasa naučné Stezky vede kolem tří největších rybníků soustavy (Litovický, Kala a Břevský) a spojuje obce Hostivice a Břve. Celá trasa vede po rovině. Na břeh Litovického rybníka byla umístěna Ptačí pozorovatelna. Na trase nejsou umístěny informační panely, ale jenom čísla jednotlivých zastávek, proto je před cestou potřeba stáhnout si průvodce naučnou stezkou. Adresa je www.csophostivice/hostivickerybniky. Trasa je značena klasickými zelenobílými značkami naučných stezek, na jednotlivých zastávkách naleznete značku naučné stezky s pořadovým číslem, odpovídajícím textu průvodce. Trasa měří cca 3 kilometry.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož se jedná jen o vycházku, stačí svačina do batohu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná je vyhlídka z Ptačí pozorovatelny. Na rybnících je možno vidět kachny, lisky nebo labutě.

Ostatní informace

Vstupné netřeba, do přírody se neplatí.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hostivice
(vzdálenost od místa: 0.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu NAUČNOU STEZKOU KOLEM HOSTIVICKÝCH RYBNÍKŮ

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace