Naučná stezka Skryjský luh

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Nová naučná stezka Skryjský luh začíná u Skryjského mostu na Berounce. Přímo u mostu najdeme první informační tabuli a podle mapky na této tabuli dále pokračujeme mezi chatami proti proudu Skryjského potoka. Celá cesta je příjemná v lese, několikrát křižuje potok. Potkává se se zelenou turistickou značkou, po které se dá vrátit na příjezdovou silnici do Skryjí.

Na stejném místě začíná i další nádherná procházka na Zříceninu hradu Týřov - po žluté značce opět od Skryjského mostu.

Za čím jedeme?

Je to velmi příjemná procházka se zajímavými informacemi o floře, fauně, historii oblasti, nalezištích fosilií atd.

Po návratu do Skryjí je možné navštivit místní muzeum, památník Joachima Barranda a poklonit se u hrobu Fialového poustevníka- Václava Matouška známého z povídky Oty Pavla.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výborné jídlo dostaneme v Hospůdce U Grillů ve Skryjích hned u silnice. Je tam dále možno teď v létě koupit dětem (i sobě) točenou zmrzlinu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je tam prostě krásně a pokud nestačí trasy, které jsou zde uvedeny, dá se kolem Berounky najít plno dalších krásných míst.

Ostatní informace

Zaparkovat auto, pokud není přímo letní nával se dá přímo u začátku tras u Skryjského mostu, nebo potom na parkovišti ve Skryjích, odkud bude nutno k mostu sejít pěšky. Možné to je po silnici či přes obec cestou do vodáckého kempu. Při cestě po silnici je možné shlédnout ještě složení půdních vrstev v této oblasti - na pravé straně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Roztoky u Křivoklátu
(vzdálenost od místa: 7.54 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Naučná stezka Skryjský luh

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace