Naučná hornická stezka Zlatý Chlum

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lupa

Naučná hornická stezka vznikla v roce 2007. Mapuje historické události dolování v Jeseníku. Dostaneme se tady, např. pokud vystoupíte na aut. zastávce Pod Chlumem(u Billy). Vydat se můžete po cestě nebo několika chodníky kolem panelových domů nahoru. Dostanete se ke hřbitovu, po asfaltové cestě se vydáte směrem na Jeseník a cca po 200 metrech znovu půjdete cestou nahoru kolem domů a dále zahrádkářské kolonii. Pokračujte dále několik stovek metrů stále asfaltovou cestou k lesu. V lese, v místech kudy vede ostrá zatáčka vpravo se napojuje vrstevnicová cesta zleva vedoucí z České Vsi. V blízkosti nad touto křižovatkou se stezka nachází.

Zde jsou fotky: klikněte

Za čím jedeme?

Naučná hornická stezka vznikla v roce 2007. Mapuje historické události dolování v Jeseníku. Místo je velice poučné a skvěle se tady relaxuje.

Prezentaci z těchto štol můžete zhlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=w9faldD7C4o

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení je možné na dvou místech v blízkém okolí. Chata Čertovy kameny, rozhledna Zlatý chlum.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tohle místo navštěvuji velice často už od dětství. Nachází se zde skalní útvary, prameny a pomníčky. Celá krajina je nádherná.

Ostatní informace

lupa

Vstup na hornickou stezku je zdarma. Najdete zde několik zastavení s cedulkou a popisem štol, které se tady nachází. V současné době jsou otevřené tři štoly. Vstup je jen na vaši odpovědnost.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jeseník
(vzdálenost od místa: 0.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Naučná hornická stezka Zlatý Chlum

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace