Národní technické muzeum

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Do Prahy jsme jeli autem, parkovat se dá přímo u muzea. Parkovné je myslím 15,- Kč/hod., pokud chcete prohlídnout všechny expozice, doporučuji zaplatit tak na 5 hodin. Koho by to zajímalo, tak hned vedle je také zemědělské muzeum.

Za čím jedeme?

lupa

Muzeum je opět otevřeno od 16. února 2011. Po několika letech, kdy budova muzea na Letné procházela náročnou rekonstrukcí, jsou zpřístupněny nové expozice. Veškeré informace naleznete přímo na stránkách muzea:

Národní technické muzeum

Při naší návštěvě silně selhávala organizace prodeje vstupenek, sedí tam dvě staré paní, které příliš nezvládají nápor lidí, hodinu jsme čekali ve frontě před muzeem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svačinu jsme měli vlastní (když jde o jídlo, nespoléhám na náhodu :-D)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mě se nejvíce líbila expozice architektury, astronomie a samozřejmě v části dopravy motocykly.

Velkým zklamaním pro mne byla část věnovaná námořní dopravě, která je minimální.

lupa

Pokud bych to srovnala s technickým muzeem ve Spayeru (což je největší soukromé technické muzeum v Německu), tak tomu naše národní technické muzeum nesahá ani po kolena - jak množstvím a velikostí exponátů, tak možností prohlédnout si je i zevnitř, ale za návštěvu určitě stojí.

Ostatní informace

Otevírací doba:

Pondělí: zavřeno, je-li v pondělí svátek: 10–18 hod
Úterý–neděle: 10–18 hod
První čtvrtek v měsíci: 10–20 hod
Vánoční svátky a Nový rok budou upřesněny samostatně.

lupa

Bezbariérový přístup:
V Národním technickém muzeu pamatujeme i na tělesně postižené návštěvníky, a proto vstup do muzea je bezbariérový. Prosím, využijte rampu u vchodu napravo od hlavního vstupu.

Vstupné:

Plné: 170 Kč
Snížené: 90 Kč (pro seniory nad 70 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)

Rodinné: 370 Kč pro rodiče s dětmi do 15 let (2 dospělí podmínkou, celkem maximálně 6 osob)

Třídenní vstupenka:
Plné: 350 Kč
Snížené: 230 Kč
Rodinné: 850 Kč

lupa

Vstup zdarma:
Děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek ZTP/P a jejich doprovod, Vědecká rada NTM, AMG, ICOM, ICOMOS, Národní památkový ústav, Spolek přátel NTM, držitelé čestné vstupenky NTMDalší informace

Hodnocení:
1334. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Bylo zde:
12 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Bubny
(vzdálenost od místa: 1.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Národní technické muzeum

09.08.2011 20:18
Parádní výstava!! :-)
Re:
29.09.2011 12:43

kočí

Tak mizerné webové stránky jsem ještě neviděl.

 

19.07.2016 13:35
Určitě stojí za návštěvu, ale ne všechny expozice nebo až se něco změní.
Není všechno špatně, NTM má v depozitáři unikátní exponáty, ovšem prezentace na dnešní poměry silně pokulhává. Expozici Architektura chybí koncepce a koukat na nesestříhané dokumenty můžete pohodlněji doma. V Chemii kolem nás vystavené předměty skutečně útočí ze všech stran, ale celkový dojem je, že by se tam ukousal nudou i člověk, co si doma zapomněl zubní protézu. Naprostým výsměchem (nejen Komenskému) je expozice Technika hrou. Pokud si představujete interaktivní zábavu/poučení, navštivte Dolní Vítkovice. Tam by se koneckonců měli podívat i organizátoři výstav, jak vypadá "technika hrou", a určitě by tam mohly zajet na školení i nerudné zaměstnankyně. Negativní komentář neplatí pro Astronomii, Fotografii, Interkameru a Dopravu. Z důvodu časových i rozčarování jsme si nechali ujít Hornictví, Hutnictví a Tiskařství, jelikož máme ještě příliš živé vzpomínky z poutavějších prohlídek (Důl Landek, Tvrz Orlice - prohlašuji, že nemám žádný zištný vztah k žádnému zmiňovanému zařízení).
Závěr: lidé zdravě postižení technikou si jistě přijdou na své, nelze však očekávat, že by návštěva NTM v někom - zvláště v dětech - zájem o techniku probudila.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace