Na zámek Vimperk

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

zámek Vimperk
zámek Vimperk
lupa

tentokrát Vás pozvu na zámek Vimperk.Do Vimperka se dostanete autobusem nebo vlakem a pak po směrovkách městského informačního systému.Zámek je vidět na kopci nad městem,takže nemůžete zablodit.Vystoupat na kopec, se Vám vyplatí.

Za čím jedeme?

zámek Vimperk
zámek Vimperk
lupa

Zámek Vimperk, byl nejprve hradem,pak zámkem, pak tu byly byty a dnes je stav p=řed rozsáhlou rekonstrukcí,která bude trvat 6 let a již nikdy se neotevře v dnešním rozsahu.V horním zámku,by měl být zčásti hotel,který si asi nebude většina turistů dovolit,proto neváhejte a navštivte zámek ještě v říjnu nebo brzy na jaře.A co zde uvidíte,krásné muzeum zaměřené na šumavu,přírodu,řemesla a život obyvatel.v dalších prostorách ,kam Vás zavede průvodkyně,uvidíte, kde byly dříve byty a restaurátoři zde odkryli krásné malované stropy.V některých místnostech jsou odkryté fresky.V zámecké věži, je nádherný hodinový stroj. Krásné a zároveň tajemné jsou i sklepy.Jedním z míst,kam se ještě dostanete, je věž s krásným trámovým stropem.Až skončí rekonstrukce,tak bude vše jinak.Možná bude přístupný jen Dolní zámek.V prostorách, které navštívíte,je výstavka návrhů, jak budou vypadat nebo spíš mohla vypadat nádvoří,zahrada a kašny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

bydleli jsme ve Zdíkově ůU berušky" a jedli jsme v pizzerii pod zámkem,která je v bývalém pivovaru

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Líbilo se nám,že nás slečna průvodkyně provedla na první pohled i nevábnými prostorami bývalých bytů,ale po bližším ohledání,jsme objevili nádherné malované stropy.Zámek, přesto, že je nyní v žalostném stavu,má i tak svůj půvab.Proto neváhejte a ještě stihněte prohlídku vimperského zámku ještě před rekonstrukcí.Již nikdy neuvidíme to co nyní.

Ostatní informace

Otevřeno mají V-IX-Út-Ne-9-

Vstupné je 20.-dosp. a 10 děti.

Na výlet vlakem

Do Vimperka se dostanete vlakem z kteréhokoliv koutu ČR.Další informace

Hodnocení:
5369. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vimperk
(vzdálenost od místa: 0.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na zámek Vimperk

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace