Na zámek Náměšť nad Oslavou

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát vás pozvu k návštěvě zámku Náměšť nad Oslavou. Jedná se o krásný zámek, který býval původně hradem. Z tohoto hradu dnes zbyla jen válcovitá věž. Na zámek se dostanete od vlakového nádraží po žluté značce. Na toto nádraží se dostanete vlakem odkudkoliv s přestupem v Brně nebo Jihlavě. Cestou od nádraží nemůžete zabloudit, protoře zámek je na kopci a tak ho nemůžete minout, stejně jako barokní most s 20 sochami.

Za čím jedeme?

lupa

Zámek v Náměšti byl původně hradem, ze kterého dnes zbyla jen válcová věž- Z hradu se po roce 1583 v renesanční zámek, ale největších proměn, převážně v interiérech doznal, až když se stal majjetkem rodu Haugwitzů, kteří na zámek instalovali kachlová kamna, postupem času zámek elektrifikovali a zavedli telefon.Zavedli zde také tradici hudebních koncertů, jejichž tradice se protáhla až do dnešní doby. Založili také oboru.Pouhých 10 dnů před smrtí zde pobýva t arcivévoda Ferdinand D Este. Poslední majitel zde žil až do roku 1945, kdy byl zámek zabaven státem a až do roku 1947 byl moravským letním sídlem prezidenta Beneše. V roce 1949 byl zámek částečně zpřístupněn veřejnosti a byla sem umístěna kolekce tapiserii.. Na zámku se kromě nádherných komnat, reprezentačních prostor a apartmánu hraběte Haugwitze nachází také velká knihovna s krásně malovaným stropem.Pod zámkem se nachází terasa se zahrádkou ve francouzském stylu a za zámkem anglický park lákající k odpočinku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na jídlo jsme si kvůli množství svateb v místních okolních restauracích zajeli do nedalekého Jinošova , kde jsme chutně a levně poobědvali v restauraci u Krištofů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Absolvovali jsme prohlídkový okruh Apartmán hraběte Haugwitze.Paní průvodkyně nám podala perfektní výklad a přidala perličky ze života majitelů zámku.Pan kastelán Buš mi pro Vás, čtenáře tohoto článku povolil fotografovat v interiéru, za což mu patří velký dík.

Ostatní informace

Zámek je otevřen-IV+X-SO, NE, SV-9-16

V,VI,IX-DENNĚ MIMO PO-9-17

VII, VIII- DENNĚ MIMO PO - 9-18

VSTUPNÉ- OKRUH REPREZENTEČNÍ PROSTORY-DOSPĚLÍ- 90 KČ

DĚTI, STUDENTI, SENIOŘI, ZTP-60 KČ

SKUPINY PŘEDŠKOLNÍ MLÁDEŽE- 30 KČ

RODINA 2+3-250 KČ

OKRUH APARTMÁN HRABĚTE HAUGWITZE-DOSPĚLÍ 80 KČ

DĚTI, STUDENTI, SENIOŘI A ZTP-60 KČ

SKUPINY PŘEDŠKOLNÍ MLÁDEŽE -30 KČ

RODINA 2+3 230 KČDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Náměšť nad Oslavou
(vzdálenost od místa: 1 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na zámek Náměšť nad Oslavou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace