Na zámek do Benešova nad Ploučnicí

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

lupa

Každý milovník památek jistě ocení zámecký komplex Horního a Dolního zámku v Benešově nad Ploučnicí. Když si k tomu připočteme stejně renesančně laděný kostel Narození Panny Marie, je dílo dokonáno

Za čím jedeme?

lupa

Město, jehož počátky sahají do 13. století, najdete na trase Děčín-Česká Lípa, pokud tedy zvolíte silnici I/262, tak jako my. Lze také použít železniční spoj Liberec-Děčín a zcela jistě je možno dopravit se autobusem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Cíl, k němuž máme namířeno, není třeba dlouho hledat. Zámek stojí na vrcholu 'kopcovitého' náměstí, které na mě působí dost příjemným dojmem. Vydáváme se tedy blíže prozkoumat perlu saské renesance, jak bývá objekt našeho zájmu často nazýván.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Po prohlídce všeho důležitého se jdeme ještě pokochat krásou zahrady, která přiléhá k Dolnímu zámku. Bohužel se už poměrně dost připozdilo a nás ještě čeká cesta domů, musíme se se slibem, ze se sem někdy ještě vrátíme rozloučit.

Ostatní informace

Vše důležité na: http://www.zamek-benesov.cz/titulni-strana/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Benešov nad Ploučnicí
(vzdálenost od místa: 0.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na zámek do Benešova nad Ploučnicí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace