Na vrchol Keprník 15.9.2012

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Červenohorské sedlo
Červenohorské sedlo
lupa

Vycházíme z Červenohorského sedla po červené značce směrem na Šerák. Našim cílem je vrch Keprník. Brzy po startu míjíme rozestavěnou kapličku, která tady má stát jako Památník obětem hor a také jako památka na dřevěnou kapli, která stávala u Vřesové studánky. K té dorazíme asi po třech kilometrech. U Vřesové studánky si dopřejeme odpočinek a svačinku a pokračujeme dále po červené, kterou celou cestu provází zajímavá naučná stezka.

Rozestavěná kaplička
Rozestavěná kaplička
lupa

Během ní se dozvídáme, jak se v sedle pod Červenou horou míjeli formani s lyžaři a turisty, procházíme rašeliništi, překročíme historickou hranici tří panství, a jak nám cesta příjemně ubíhá, tak už nás čeká jen závěrečný finiš na 1424 metrů vysoký Keprník.

Za čím jedeme?

Kříž u Vřesové studánky v pozadí s Keprníkem
Kříž u Vřesové studánky v pozadí s Keprníkem
lupa

Vrchol Keprníku je tvořen svorovými skálami, ze kterých se nám naskýtá rozhled do všech stran. Podobný skalní útvar vidíme i nedaleko na vrchu Vozka. Zpátky jdeme zpočátku stejnou cestou do sedla pod Vřesovkou a tam volíme trasu po žluté do pěkného kopečkawink. Cestou potkáváme jiný zajímavý skalní útvar - Kamenné okno a po chvíli vystoupáme na Čevenou horu, odkud se nám nabízí další hezké výhledy. Vrchol Červené hory je poset dalšími "krtčími kopečky" vzniklými mrazovým zvětráváním v době ledové. Procházíme takzvanou Ledovou kotlinou, stezkou mezi kosodřevinou. U Bílého sloupu křižujeme červenou značku a jdeme lesem po zelené. Po necelých dvou kilometrech narazíme na širokou lesní cestu po které dojdeme zpět na ČHS.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V Červenohorském sedle.Smile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ostatní informaceDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ramzová
(vzdálenost od místa: 5.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na vrchol Keprník 15.9.2012

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace