Na Sněžku z Velké Úpy

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Pohled z lanovky na Portášky
Pohled z lanovky na Portášky
lupa

Jde o klasickou náročnější trasu s výstupem na Sněžku (1602). Pro ušetření sil je zvolen výjezd sedačkovou lanovkou z Velké Úpy na Portášovy boudy. Žlutou trasou se dojde na Růžohorky, kde většina turistů využívá občerstvení a pohody. Jak jinak - úpatím Růžové hory se dojde do sedla a po štěrkových schodech se vystoupá na nejvyšší horu Česka. Po odpočinku se sestupuje po červené TZ do obřího sedla, odkud se po modré pokračuje naučnou stezkou Dědictví doby ledové k chatě Luční bouda. Téměř okružní trasa opět vystupuje po červené značce k památníku obětem hor, opouští úpatí Studniční hory a nad Modrým dolem sejde k chatě Výrovka. Po zelené prudce klesá a od rozcestníku Richtrovy boudy sejde do Modrého dolu a pokračuje do Pece pod Sněžkou.

Za čím jedeme?

Před Růžohorkou
Před Růžohorkou
lupa

Pro rychlé chodce může jít až o sportovní výkon. Trasu je dobré si rozvrhnout jako celodenní a věnovat se vnímání přírody, fotografování anebo geocachingu. V každém případě jde o fyzicky i psychicky zdravý příznivý počin.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Chata Růžohorky
Chata Růžohorky
lupa

Mimo domácí svačiny je dobré se občerstvit na chatě Růžohorky, kde nás v sezonu čeká nějaké milé překvapení v nabídce. Ochutnáme dobrou 12° Krakonoše. Důležitá je vlastní zásoba tekutin. Na Sněžce nás čeká česká Poštovna i polská velká restaurace. Po cestě jsou možnosti jídla i pití na každé chatě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

U Růžohorky
U Růžohorky
lupa

Nejvydatnější pro zdraví je čistá příroda. Z turistického a přírodního hlediska se těšíme, až bude dostavena nová lanovka. Velice těžko se při používání strojů zachovává klid a čistota. Potom to bude fajn.

Ostatní informace

Ceny na chatách jsou samozřejmě vyšší než v údolích, ale jsou ucházející. Někdy překvapí něco jako akční nabídka.

6.7.2013Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 14.01 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na Sněžku z Velké Úpy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace