Na skok do Karlových Varů

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Jedeme autem z Lužné u Rakovníka na jednodenní výlet do Karlových Varů asi 70 km.

Za čím jedeme?

Jedeme si prohlédnout naše nejznámější lázně Karlovy Vary.

Karlovy Vary
Karlovy Vary
lupa

Karlovy Vary byly založeny kolem roku 1350 českým králem a římským císařem Karlem IV. Hlavní rozmach lázní začal až v 16. století. V 17. stol. muselo město čelit útrapám třicetileté války a živelným pohromám. K rozmachu lázní přispělo, že se sem jezdila léčit bohatá šlechta. Více o historii města http://www.karlovyvary.cz/cz/historie-a-soucasnost

Květinové datum
Květinové datum
lupa

Karlovy vary mají 16 pramenů a samozřejmě ten 17. a to likér Becherovka. Karlovy Vary jsou krásně upravené lázeňské město s množstvím zeleně, v parcích, tak i v městských lesích. Mezi turisty a lázeňskými hosty byla hodně slyšet ruština a němčina. Auto jsme zaparkovali v podzemních garážích na Moskevské ulici a vyrazili jsme pěšky do centra, nebyl jsem zde poprvé takže jsem nebloudil. Prošli jsme centrum přes kolonády k Vřídlu, kde jsme si v infocentru zakoupili turistické vizitky. Za zmínku stojí krásný park u ulice T.G. Masaryka kde mají aktuální datum vysázený z kytek. V den našeho výletu bylo pěkné teplo a tak jsme z rozpálených lázeňských ulic vyjeli lanovkou na Výšinu přátelství, 547 m n. m a to už jsme byli v lázeňských lesích. Lesy nabízejí možnost krásných vycházek ve stínu stromů. U konečné stanice lanovky je kamenná 25 m vysoká rozhledna Diana. Na vrchol rozhledny můžete vyjet výtahem, a nebo vyšlapat pěšky po 150 schodech. My co jsme letos zdolali Milešovku, jsme šli samozřejmě pěšky. Z rozhledny je kásný výhled na Karlovy Vary a v dáli byly vidět Krušné hory. Počasí jsme měli překrásné a výhledy luxusní. Vedle rozhledny naleznete stejnojmenou výletní restauraci a v těsné blískosti rozhledny stánek s občerstvením. Za restuarací je malé zoo a dětské hřiště. Po krátkém odpočinku jsme sjeli zpět lanovkou do města, zakoupili oplatky a pomaloučku došli k autu a odjeli zpět do Lužné.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Vodotrysk
Vodotrysk
lupa

Ubytování jsme nepotřebovali a občerstvili jsme se v bufítku u rozhledny Diana a dávám 1 s *. Příjemná obsluha i jídlo. V Karlových Varech najdete nepřeberné množství restaurací a kaváren.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na výletu se nám líbilo vše, krásné město, upravené parky a co mě překvapilo byla cesta do Karlových Varů, kvalitní povrch silnice a v kopcích stoupací pruhy pro pomalá auta.

Ostatní informace

Budova pošty
Budova pošty
lupa

Ve městě najdeme i soukromá informační centra a městská infocentra jsou u Vřídla, v hotelu Thermal a na dolním valkovém nádraží, kde mají největší výběr turistických vizitek. Cena parkovného v podzemních garážích je 280 Kč na 12 hodin. Jinak v centru jsou parkovací hodiny. Byli jsme svědky odtažení auta a tak doporučuji si zaplatit.

Ceny v restauracích jsou lázeňské, máte i možnost si nakoupit potraviny v supermaketech, nedaleko centra je Billa.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlovy Vary dolní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na skok do Karlových Varů

Rusko na druhou
02.08.2012 21:55

Zdravím. To, že v Karlových Varech je slyšet ruština, není nic zvláštního. Kdyby člověk kolem sebe neviděl české nápisy, připadal bych si jak v Rusku. A když někdy sleduji televizní zpravodajství, tak se tam občas zmíní o tom, jak se Rusové pokoušejí ( a ono se jim to i docela daří) stavět v tomto městě stavby dle vlastního klasického ruského stylu. Snad to v Karlových Varech jednou nebude vypadat, jak v Moskvě, nebo jiném Ruském městě. Doufám, že si Češi svoji architekturu zachovají.

Re: Rusko na druhou
03.08.2012 09:05

Ahoj,já bych to tak tragicky neviděl, v samotném městě jsem žádný ruský vliv v architektuře neviděl. Hodně domů je zde na prodej. Stejně to nezměníme a shodneme se v tom, že Karlovy Vary jsou krásné město kde je  co k vidění aspoň na týden a v okolí je také spousta cílů na výlety.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace