Na rozhlednu Klucanina

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Krátký, čtyřkilometrový výlet jako stvořený pro rodinu s dětmi - to je výlet Na rozhlednu Klucanina, která se nachází na stejnojmenném, 410 metrů vysokém kopci nad Tišnovem.

Zimní Klucanina
Zimní Klucanina
lupa

Cestu začínáme na vlakové zastávce Hradčany, kam se dostaneme vlakem z Brna. Odsud se vydáme po modré turistické značce směrem na Klucaninu a Tišnov. Projdeme okrajovou částí Tišnova a poté už nás čekají lesní cesty - a stoupání o zhruba 150 výškových metrů na dvou krátkých kilometrech. Před vrcholem narazíme na památník Prosba lesa - podobných je v okolí Brna hodně, hlavně v rámci Lesnického Slavína.

Zimní Klucanina
Zimní Klucanina
lupa

Pak už nás čeká posledních asi 300 metrů, tentokráte po žluté značce, a jsme u rozhledny. Ta byla slavnostně otevřena teprve nedávno, v roce 2003. Vyrostla na místě původní vyhlídkové věže a její celková výška dosahuje skoro 30 metrů. Vede na ni 133 schodů a vyhlídkové plošiny se nacházejí ve výšce 21,6 a 24,6 metru.

Výhled na Tišnov
Výhled na Tišnov
lupa

Poté, co se dostatečně pokocháme výhledem, čeká nás sestup do Tišnova. Vrátíme se zpátky na rozcestí s modrou značkou a té se budeme držet i nadále. Poměrně rychle sejdeme na okraj Tišnova a poté nás čeká cesta městem na tamní nádraží. Z nádraží se vlakem vracíme zpátky do Brna.

Za čím jedeme?

Rozcestí na nádražíčku v Hradčanech
Rozcestí na nádražíčku v Hradčanech
lupa

Jdeme trochu prohnat plíce při výstupu Na rozhlednu Klucanina u Tišnova. Je odsud krásný výhled do kraje, rozhledna je postavena na opravdu perfektním místě, takže ji můžu každému vřele doporučit.

Pokud budete mít více času, určitě kromě rozhledny navštivte také Klášter Porta Coeli, který se nachází nedaleko Tišnova, v Předklášteří. Sídlí zde Muzeum Brněnska s Podhoráckým muzeem, klášter a místní expozice si můžete prohlédnout. Klášter rovněž slouží svému původnímu účelu, žije zde komunita cisterciaček.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Posilnit se můžete v některé z tišnovských restaurací - v centru městečka, kterým modrá turistická značka prochází, je jich hned několik, takže záleží jen na vás, kterou si vyberete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výstup na rozhlednu je poměrně namáhavý, ale stojí za to, výhled do okolí je nádherný. Také sama stavba stojí za shlédnutí, je to příjemná změna proti všem těm kovovým rozhlednám, kterých v posledních letech vznikly desítky.

Ostatní informace

Rozhledna je celoročně volně přístupná, vstupné se neplatí, můžete ale přispět na její údržbu.

Klášter Porta Coeli a Podhorácké muzeum jsou otevřeny celoročně. Informace o provozní době najdete na stránkách Muzea Brněnska.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tišnov
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na rozhlednu Klucanina

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace