Na rozhlednu Javorník

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na krásnou rozhlednu na Javorníku.Vyrážíte ze Zdíkova,kam dojedete autobusem z Vimperka.Tedy pokud nebudete ubytováni jako my ve Zdíkově.Ze Zdíkova vyrážíte po červené značce směr Stachy a dále do Úbislavy.Zde změníte barvu na žlutou a ta vás pohodovou cestou dovede do Javorníku.Tady se cesta začne zvedat ,protože rozhledna je na kopci.Cestou půjdete kolem rotundy,která je kaplí a pak dále do kopečka až k rozhledně. Cesta zpět vede stejně,jen opačným směrem.

Za čím jedeme?

lupa

Rozhledna na Javorníku,je nádherná stavba,která byla po revoluci zvýšena,aby mohla plnit svůj účel,neboť stromy jí bez dovolení přerostly.Dnes je z ní krásný výhled.Cestou na rozhlednu půjdete kolem kaple ve tvaru rotundy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na vrcholu Javorník,je sice občerstvení,doporučuji navštívit restauraci Baťovna v obci.Dobře a levně tu vaří.Ubytovaní jsme byli ve Zdíkově v chatě "U berušky"

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Jako první nás zaujaly cedulky vev Stachách na náměstí.Mají tu totiž rarit-hřiby jim rostou přímo na náměstí a najdete u nich cedulky kdy vyrostly.Rozhledna i kaple pod ní jsou opravdu nádherné a výhled z rozhledny, se nedá popsat

Ostatní informace

Vstupné na rozhlednu-dosp-30.-

stud. -20 .-

děti a důch.-10

Otevřeno mají všední den 9-12,13-18

SO+Ne-9-18Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Na rozhlednu Javorník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace