Na návštěvě u Františka Ferdinanda d´Esté

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

lupa

Jako výchozí bod jsme si zvolili Benešov, kde jsme nejprve navštívili místní infocentrum a pak jsme se po červené vydali směrem na Konopiště. Po cestě městem a přejití budějovické státovky cesta vede krásným zámeckým parkem. Konopiště nabízí tři prohlídkové okruhy. My jsme si vybrali ten s označením 3 s názvem Soukromé komnaty Františka Ferdinanda a jeho rodiny a určitě jsme neprohloupili. Prohlídka byla úžasná, trvala hodinu a půl a slečna průvodkyně neměla chybu. Svůj výklad prokládala i zajímavými historkami ze života následníka trůnu a jeho nejbližších, prostě to nemělo chybu. Ze zámku jsme se vrátili zpět do Benešova po žluté značce a nebo je možno jít po naučné stezce Františka Ferdinanda, která také vede k hranicím města.

Za čím jedeme?

lupa

Zámek samotný je moc pěkný a nabízí i spoustu jiných kulturních vyžití, např. prohlídku skleníků, muzea sv. Jiří nebo výstavu o životě arcivévody na Konopišti. Samotný námi navštívený okruh je pak i sondou do soukromí Františka Ferdinanda a člověk se na něm dozví spoustu věcí, které se v učebnicích nepíší.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož tento výlet není moc dlouhý, vystačili jsme si s vlastními zásobami. Jinak na Konopišti je dost draho a tak k občerstvení doporučuji benešovské restaurace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na prohlídkovém okruhu asi pokoje dětí Františka Ferdinanda.

Ostatní informace

Prohlídkový okruh č. 3 je dost drahý, vstupné je 200,- Kč, snížené 130,- Kč, ale to co jsme viděli a od průvodkyně slyšeli určitě za to stálo.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Na návštěvě u Františka Ferdinanda d´Esté

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace