Na kole z Loun pod Českým středohořím

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Z Roudnice nad Labem jsme se vydali Podřipským motoráčkem (jízdní řády jsou na www.stredohori-podripsko.cz/vlak) do Loun. Odtud jsme se po cyklotrase č. 202 a následně po zelené vydali prudkým stoupáním na Červený vrch, kde se nachází rozhledna. Z rozhledny je pěkný výhled na východní část Českého středohoří, na Louny a kopec Raná.

Z rozhledny jsme se vydali po silnici kolem Dobroměřického rybníka do Nečich a přes Chožov do Třtěna, po levé straně máme po celou cestu krásný výhled na zvedající se kopce Českého středohoří. Následně jsme si udělali menší (asi 1 kilometr) zajížďku k národní přírodní památce Kamenná slunce, což je slínovcový útvar připomínající slunce. Poté jsme se vrátili zpět na silnici a pokračovali do obce Děčany a Třebívlice. V Třebívlicích se nachází zámek proslavený hlavně Ulrikou von Lewtzov, poslední platonickou láskou J.W.Goetha.

Vydali jsme se tedy částečně po Ulričině stezce přes ves Staré, do Skalice a po cyklostezce č. 25 až do vsi Vlastislav a na zříceninu hradu Skalka, která se tyčí mezi Košťálovem a Hrádkem Oltáříkem a určitě stojí za návštěvu. Ze zříceniny jsme pokračovali po cyklostezce č. 25 a udělali jsme si další odbočku na zříceninu hradu Košťálov ze 14. století, z hradu se zachoval hradní palác, ale nejhezčí je bezesporu výhled, který se ze zříceniny nabízí.

Pokračovali jsme stále po cyklostezce č. 25 pod vrchem Boreč až na zříceninu hradu Oparno ze 14. století a Opárenským údolím k přívozu v Malých Žernosekách a odtud po cyklostezce podél Labe do Lovosic, zpátky do Roudnice jsme se dostali vlakem.

Za čím jedeme?

Jedeme za výhledy na České středohoří a zříceninami hradu Skalka, Košťálov a Oparno. Cestou jsme také navštivili NPP Kamenná slunce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo jsme měli sbalené s sebou, ubytování nebylo potřeba.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbil hrad Skalka a Košťálov.

Ostatní informace

Celá trasa měřila 57,4 kilometrů. Podrobnější mapka zde: http://www.mapy.cz/s/4EgKDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lenešice
(vzdálenost od místa: 1.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na kole z Loun pod Českým středohořím

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace