Na Knížecí stolec

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Rozcestník na startu
Rozcestník na startu
lupa

Knížecí stolec

Pozvání strakonických turistů na výstup na Knížecí stolec v bývalém vojenském pásmu Boletice bylo pro nás výzvou, kterou jsme přijali a rádi společně autobusem vyrazili do Záhvozdí. Odtud po modré turistické značce až do cíle. A skutečně nás modrá TZ vedla dál a dál. Někdo byl zvědavý a odvážný zároveň a tak vyrazil do lesů při cestě na houby. A skutečně se mu zadařilo. Nějak se ho ostatním nechtělo následovat. Co kdyby nebylo ještě dobře odminováno. A po chvíli tabulka s upozorněním se vyskytla. Takže nebylo. Samozřejmě, že pokud se budeme pohybovat po turistické stezce, tak nikdo strach mít nemusí. Trasa nás vedla dále po modré TZ až k rozhledně na Knížecím Stolci. Tak jak jsme stupali k rozhledně houstla i mlha. To nám ovšem nevadilo, i když bylo jasné, že výhledy nebudou nijak lákavé. Postupně jsme zjistili, že vlastně žádné. Ale to patří k rozmarům počasí a tak žádné nervy. Příště to možná bude podstatně lepší. Během trasy nebylo možné si nevšimnout krásně zpracovaných ukazatelů odbočujících cest, které by nás zavedly do dalších krásných míst Šumavy. Příště se snad po nějaké z nich vydáme. A tak jsme se pomalu blížilivrcholu na Knížecím Stolci s rozhlednou. A opravdu. Žádný rozhled díky opravdu husté mlze. Krátký odpočinek po výstupu a hupky zase dolů směrem na Arnoštov. Malá zastávka u rozestavěného malého srubu, který bude prý turistům sloužit k odpočinku. Je to moc hezké místo a snad tomu i tak bude. V nižších polohách nás přivítal drobný déšť a tak přišly na řadu pláštěnky i deštníky. Do zájezdního hostince v Arnoštově jsme dorazili v pohodě a tam nás přivítala příjemní obsluha se smyslem pro humor, viz fotogalerie. Po občerstvení jsme vyrazili zpět do Strakonic autobusem. Krásná trasa, dobrá nálada i dobří lidé, prostě krásný výlet a krásný den TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Za kouzelnou přírodou Šumavy a na Knížecí stolec, pak za místa ještě nepoznanými.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se během putování z vlastních zásob a pak výborně v zájedním hostinci v Arnoštově.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherná šumavská příroda, přátelské přijetí v Arnoštově. Co se nám tak trochu nelíbilo, to byla hustá mlha, ale za to mohou jen a jen rozmary přírody.

Ostatní informace

Pokud se vydáte na podobnou cestu, dbejte skutečně informačních tabulí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ovesná
(vzdálenost od místa: 3.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na Knížecí stolec

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace