Na jaké cyklotrasy v okolí Liberce

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Patříte mezi milovníky cykloturistiky? Město Liberec a jeho okolí nabízí velké množství kvalitně připravených a důkladně značených cyklistických tras, které jsou vhodné jak pro méně, tak i více zdatné cyklisty. Pojďme si některé cyklotrasy trochu přiblížit.

Cyklotrasa k rozvodí moří

Pro náročnější cyklisty je severním směrem od Liberce připravená 40,9 kilometrů dlouhá cyklotrasa s názvem „k rozvodí moří“. Trasa začíná přímo v Liberci na parkovišti U Dobráka, odkud se vydáte západním směrem do Radčic, jakmile se dostanete na křižovatku U kapličky, odbočíte vpravo na trasu s číselným označením 3006. Následuje jízda přes obce Fojtka, Mníšek a Oldřichov v Hájích.

Poté šlápneme do pedálu po trase 22, dále přes rozvodí Baltského a Severního moře, až po trase 3023 sjedeme do Bedřichova. Odtud už následuje cesta zpět do Liberce.

Meziměstská cyklotrasa

Máte zajištěné ubytování Liberec a rádi byste se vydali na celodenní výlet do blízkého Jablonce nad Nisou? Pak využijte meziměstské cyklotrasy měřící 21,2 km včetně zpáteční jízdy. Na kolo nasedneme v libereckých Lidových sadech, odkud se vydáme směrem na východ po trase číslo 3036. Následně nás čeká jízda přes obce Starý Harcov, Nový Harcov, Lukášov, Mšeno, až dojedeme do Jablonce.

Cyklotrasa okolo Zlatníku

Kousek od Liberce, u obce Tanvald, se nachází krásná cyklistická trasa okolo Zlatníku, neboli Zlaté Olešnice, rodiště Antala Staška. Cyklotrasa měří příjemných 16,2 km, je tedy vhodná i pro méně zdatné cyklisty, kteří si na delší vzdálenosti příliš nevěří.

Trasa veden z Příchovic přes Zlatou Olešnici, Sklenařice, Štěpánku a opět zpátky do výchozího bodu, tedy Příchovic.

Jizerská magistrála

Co byste to byli za cyklisty, kdybyste se nevydali na Jizerskou magistrálu, známou především díky závodu „Jizerská padesátka“, která se jezdí jak na kole, tak na lyžích. Celá tato cyklotrasa je však dlouhá neuvěřitelných 155 km a existuje zde 20 nástupních míst s dobrou přístupností a možností parkování. Trasa je řádně upravována, čímž je v letních měsících kromě jízdy na kole vhodná také pro pěší turistiku nebo kolečkové brusle.

V okolí Liberce narazíte na opravdu velké množství cyklotras, které uspokojí vaše sportovní choutky. Přijeďte si zajezdit.

Za čím jedeme?

projížďka na kole, cyklotrasy, sport, liberecký kraj, města okolo Liberce, významná místa

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

ubytování Liberec, restaurace a místní bufety a občerstvení

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

vhodnost cyklotras i pro začátečníky, či méně zdatné cyklisty

Ostatní informace

strava okolo 200,- na den i s pivem

ubytování LiberecDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 0.34 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na jaké cyklotrasy v okolí Liberce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace